Višegrad porazio šampiona

Rukometaši Višegrada HED pobijedili su u Banjaluci domaću Mladost 27:25 u derbiju 5. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Ovim trijumfom su preuzeli prvo mjesto na tabeli i ujedno su nanijeli prvi poraz aktulenom šampionu.
Bila je ovo utakmica u kojoj je viđeno nekoliko preokreta. Gosti su bolje počeli i u jednom trenutku su vodili sa 5:2, da bi domaći u 17. minutu prvi put poravali kada je bilo 9:9. Minut kasnije igrači Mladosti su napravili potpuni prokret kada su poveli sa 10:9, a na odmor su otišli sa prednošću od 15:13.
Prva naznaka da bi se u ovom duelu mogli radovati igrači iz Višegrada desila se u 45. minutu kada su ponovo poveli, 22:21.

Četiri minuta prije kraja bilo je 25:25, a potom su mnogo bolje u završnici odigrali gosti koji su na kraju zasluženo salvili sa 27:25. Junak pobjede bio je fenomenalni golman Dejan Bižić koji je imao 21 odbranu od toga su bila dva sedmerca, a Đorđo Racković je dao sedam golova. Kod Banjalučana golman Damir Sopko imao je 13 odbrana uz jedan pogodak, dok je pet golova postigao Nikola Tešić.

MLADOST – VIŠEGRAD HED 25:27 (15:13)
Dvorana: „Kampus“ u Banjaluci, gledalaca: 200, sudije: Nebojša Bejtović i Bojan Burazor (Kozarska Dubica), delegat: Marko Miljević (Banjaluka), sedmerci: Mladost 5(2), Višegrad HED 5(4), isključenja: Mladost 4 minuta,
Višegrad HED 10 minuta.

MLADOST: Janjuš, Šatara 1, Tešić 5, Telen, Prestaš, Kovačević 1, Bera, Krstajić 3, Vukalo, Maksimović 3, Mišanović, Komnenović 2, Pejić 3, Sopko 1, Bezbradica 3, Marinović 3. Trener: Danijel Božić.

VIŠEGRAD HED: Lakić, D. Racković, Šekarić, Tanasković, L. Racković 2, Bečejac 4, Bižić, Đ. Racković 7, G. Đurić, D. Pecikoza 2, Grujičić 3, S. Đurić, I. Pecikoza 4, Dragičević 5, Bojović, M. Pecikoza. Trener: Željko Jaćimović.

ORK BL – DERVENTA 26:20 (11:10)

Dvorana: Borik u Banjaluci, gledalaca: 150, sudije: Ivan Anušić i Marinko Anušić (Prijedor), delegat: Boris Šatordžija (Banjaluka), sedmerci: ORKBL 3(3), Derventa 4(2), isključenja: ORK BL 6 minuta, Derventa 14 minuta.

ORK BL: F. Ignjatić, Novaković 4, Simić 4, Miletić 5, Trivunović 2, Žmirić 1, Đukić 2, Vukmir, Zec, Petković, Stojanović, M. Ignjatić 3, Grahovac 4, Vrhovac, Malbašić, Lolić 1. Trener: Bojan Unčanin.

DERVENTA: Tolimir, Sibinčić 6, Šarenac 3, Škrga 1, Stanković, Milinković 3, Ne. Knežević, Davidović 3, Topić, Blagojević, Kosić 1,Šmulja, Živanić 2, Ni. Knežević 1. Trener: Milorad Bjelošević.

KOZARA (G) – ORK BORAC 32:27 (14:10)
Dvorana: „Arena“ u Gradišci, gledalaca: 100, sudije: Ognjen Danilović i Sebastijan Karan (Banjaluka), delegat: Milan Žujić (Novi Grad), sedmerci: Kozra (G) 1(0), ORK Borac 3(2), isključenja: Kozara (G) -, ORK Borac 6 minuta.

KOZARA (G): Adžić, Grujić 1, Bošković 2, Vojinović, Đurić, Gvozden 2, Matavulj, Janković 7, Gogić 1, Petošević 3, Petković 2, Gavranović 2, Stančić 5, Mijatović 1, Savić 6, Kovačević. Trener: Aleksandar Kovačević.

ORK BORAC: Čavić, Vranješ, Đelić 1, Stajčić, Lolić, Unčanin 2, Štrbac 1, Čaušević, Bogdanić 4, Obradović 2, Manojlović, No. Petrović 3, Rožić 4, Brkić 1, D. Petrović 3, Ševa 6. Trener: Dositej Perić.

SLAVIJA – SLOGA 31:31 (19:16)
Dvorana: Sportska u Istočnom Novom Sarajevu, gledalaca: 100, sudije: Dejan Berjan (Istočno Sarajevo) i Goran Ilić (Doboj), delegat: Vedran Paleksić (Doboj), sedmerci: Slavija 4(2), Sloga 7(4), isključenja: Slavija 10 minuta, Sloga 8 minuta.

SLAVIJA: Gajović, Kovačević 1, Milutinović, Blagojević 3, Tešanović, Pavlović 7, Tatar, Došlo 4, Bozalo, Moćić 7, Šešlija, Juhić, Sikima, Beribaka 9, Todorović. Trener: Borislav Mizdrak.

SLOGA: Peštić 12, Zejnić 1, Mujčinović 3, Dolić, Šljivić, Vasić, Novak 2, Volaš, Bošković, Voloder 9, Lujić 4, Milanović. Trener: Uglješa Glamočić.

KOTOR VAROŠ – DRINA 30:28 (15:16)
Dvorana: SŠC „Nikola Tesla“ u Kotor Varošu, gledalaca: 100, sudije: Dejan Jovančić i Mladen Todorović (Istočno Sarajevo), delegat: Zoran Raca (Banjaluka), sedmerci: Kotor Varoš 3(3), Drina 4(4), isključenja: Kotor Varoš 12 minuta, Sloga 2 minuta, isključenje: Branko Kerezović (Kotor Varoš, 52. minut).

KOTOR VAROŠ: Marković 9, Raljić 8, Trivunović 1, Tepić, Gatić 1, Đukić, Radić, Bajrić 8, Maksimović, Kerezović 1, Žarić 2, L. Jovičić, B. Jovičić, Radivojević. Trener: Damjan Tepić.

DRINA: Kulić, Stojić, Cerić 1, Vidaković 1, Popović 2, Brčaninović 5, Tomić 3, Bašić 4, Lugavić, Markanović 12, Mulavdić. Trener: Aleksandar Golubović.

Višegrad - HED : ORK Borac
Kotor Varoš : Sloga
Mladost 28 : 22 Derventa
Bijeljina : Kozara (G)
Slavija : ORK BL