Odbojkašice Jahorine nakon pet setova slavile u Obudovcu

ŽOK Jahorina

U susretu 17. kola Prve lige Republike Srpske u konkurenciji odbojkašica sinoć u Obudovcu ekipa Jahorine u maratonu posle dva sata i 11 minuta nakon velike borbe i pet setova savldala je Crvenu Zvijezdu  razultatom 2:3 (25:23, 19:25, 112:5, 25:23,13:15).

Mlada i talentovana ekipa domaćina hrabro je ušla i meč sa  favoritom i došle su do prvog seta 25:23,. Nekon toga dosta iskusnija ekipa gostiju zaigrala je bolje podigla je nivo igra i dolaze do drugog i trećeg seta (19:25, 11:25). Kada se činilo da će Paljnke doći i do sva tri boda, domaćini nakon neizvjesnog četvrog seta (25:23) uspjevaju stići do taj-brejka.

U petom, odlučujućem setu nakon velike borbe i neizvijesne i dramatične završnice gošće su slavile rezultatom 15:13.

Paljanke su igrale u sastavu: Marija Kovačević, libero Dragana Cicović, Kristina Topić, kapiten Bojana Milidrag, Anja Gutalj, Anica Ninčić Marija Savić, Isidora Vuković, Sonja Jegdić, libero Nina Bunjevac  Trener: Dejana Čvoro

Posle odigranog 17 kola "Jahorinke" su druge na tabeli sa 39 bodova sa 21. Obudovljanke su osme, a lider Borac osvojio je 48. bodova.

U narednom kolu Jahorina će dočekati odbojkašice Drine iz Zvornika, a Crvena Zvijezda u Banjoj Luci snagu će odmjeriti sa Borcem.

U ostalim susretima postignuti su sledeći razultati: Drina - Velež 2:3,  Maglić - Gradiška 3:0, Slavija - Bratunac - odgođeno,  Leotar - Borac 0:3 i Libero - Radnik 2:3.