Rogatičanima samo bod protiv Vlasenice

Nastavljena je agonija Mladosti, Rogatičani već pet kola ne znaju za pobedu i nalaze se u grupi timova kojim predstoji grčevita borba za opstanak  na drugoligaškom  istoku Republike Srpske.

Istina nakon četiri vezana poraza u susretu protiv Vlasenice je osvojen bod, ali prikazana igra nimalo ne daje nadu za optimizam Rogatičanima.

Domaći tim je dobro otvorio utakmicu , nakon lepe akcije u desetom minutu  Ćaćić je uposlio Maljukana koji pogađa mrežu gostiju. Mladost je nastavila sa atacima, a  Vlaseničani su vrebali priliku iz brzih kontranapada i upravo u 35. minutu su to i materijalizovali, Stupar je centrirao sa leve strane, pred golom Mladosti se najbolje snašao Janjušević i savladao nemoćnog Krsmanovića.

U drugom delu oba tima su napravili po nekoliko izglednih prilika ali se rezultat nije menjao, ostalo je 1:1.

U 77. minutri Nebojša Kovačević je oštrije startovao na Maljukana koji je nakon prekršaja žestoko reagovao, fizički nasrnuo na Kovačevića za šta je sankcionisan crvenim  kartonom.

MLADOST (R) –VLASENICA  1:1 (1:1)

Stadion: SRC 9. januar. Gledalaca:100. Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 7. Strelci: Maljukan 10. minut (Mladost) Janjušević 35. minut (Vlasenica) Žuti kartoni: B. Obradović, Tomić, Ćaćić (Mladost) Drakulić, Vidaković, N. Kovačević, M. Kovačević (Vlasenica) Crveni karton: Marko Maljukan (Mladost u 77. minutu.

Mladost (R) - Krsmanović 7, Elek 6,5, Maljukan 6,5 B. Obradović 6,5 (od  67. Kušić -) Tomić 6,5, Ćaćić 7, B. Marijanović 6,5 (od 88. V. Mihajlović -) V. Marijanović 7, D. Obradović 6,5, Božović 6,5 (od 67. F. Mihalović -) Milovanović 6,5

Vlasenica – Drakulić 7,5, Mijatović 6, Vidaković 6, Slijepčević 6, Vuković 6,5, Zekić 7, N. Kovačević 6,5 Stupar 7, Tomić 6,5, Janjušević 7, M. Kovačević 6,5

Igrač utakmice: Dalibor Drakulić (Vlasenica)

Jedinstvo (B) 0 : 4 Drina HE
Mladost (R) 1 : 1 Vlasenica
Jedinstvo (R) 6 : 2 Guber
Stakorina 4 : 0 Podrinje
Hercegovac 2 : 3 Proleter
Ilićka 01 1 : 1 Zadrugar
Budućnost 1 : 1 Rudar 1925