Drina skrojila bodove

Boljom igrom tokom čitave utakmice, Drina je zasluženo savladala goste iz Dervente i stigla ih po broju bodova. U tome je dosta pomogao veteran Dejan Plisnić na golu Tekstilca, koji nije imao svoj dan.

FK Drina, Zvornik / foto: Rade Jokić

Drina je došla u vođstvo u 26. minutu kada je Stefan Stojanov odlično reagovao na dodavanje Enesa Brčkalića i uz pomoć Dejana Plisnića pogodio gol.

Na 2:0 povisio je Brčakalić koji je iskoristio nesporazum Plisnića i štopera gostiju Aleksandra Kovača.

Gosti su iz jedine povoljne prilike došli do počasnog gola u 52. minutu, kada je Marko Rastović na dodavanje rezerviste Milana Brkovića pogodio mrežu Gorana Maksimovića.

Drina je preko Stojanova u 58. minutu pogodila stativu a Đorđe Ćosić, četiri minuta kasnije nije imao sreće, jer je njegov šut završio na prečki.

U sudijskoj nadoknadi Dejan Plisnić se donekle iskupio za greške tokom utakmice, kada je paradama spasio svoj gol nakon udaraca Stojanova i Danijela Ćuluma.

DRINA - TEKSTILAC KORT 2:1 (2:0)

Strijelci: 1:0 Stojanov (26), 2:0 Brčkalić (38), 2:1 Rastović (52).
Stadion: Drine u Zvorniku.
Gledalaca: 300.
Sudija: Dušan Berak (Trebinje).
Žuti kartoni: Jokić, Mazić, Mijailović (Drina), Đuričić, Petrović (Tekstilac Kort).

DRINA: Maksimović, Ivanović, Torbica (od 57. minuta Mijailović), Kikić, Brčkalić (od 65. minuta Majlović), Stojanov, Jokić, Dragutinović (od 46. minuta Zekić), Ćosić, Ćulum, Mazić. Trener: Mile Lazarević.

TEKSTILAC KORT: Plisnić, Rastović, Jolović, Kovač, Đuričić, Petrović (od 46. minuta S. Brković), Simović (od 63. minuta Susaković), Đorić (od 46. minuta M. Brković), Đukić, Duspara, Simić. Trener: Bojan Magazin.

Igrač utakmice: Enes Brčkalić (Drina).