U 85.minutu gosti su krenuli na sve ili ništa, pa se isplatila takva igra, Filio Vujić je pogodio cilj, uneo rezultatsku neizvesnost u finišu. Sada je 2:1.
85.minut'
grač domaćih br.7 Slađan Stupar povećao je prednost domaćina. Miloš Perović oduzeo je loptu na polovini protivnika, pokušali su igrači Podrinja da ga sapletu, umakao je i centrirao sa leve strane, a Stupar se samo poklonio i pogodio mrežu. Sada je 2:0 za Dervenćane.
77.minut'
Šut na gol
Dejan Zarić odradio je veliki posao, pa šutirao, ali je lopta fijuknula pored stative gola gostiju. Visok ritam igre u Derventi.
21.minut'
Derventa. Stadion Tekstilca. Sudija. Danko Butulija (Trebinje). Pomoćnici: Milan Dujaković ( Banja Luka), Nebojša Žugić (Banja Luka).Četvrti sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka). Posmatrač suđenja: Duško Pekija (Prijedor). Delegat: Velibor Bodiroga (Trebinje).
Dejan Plisnić, Dušan Marić, Miodrag Rudan, Dragan Jolović, Boris Aljetović, Slađan Stupar, Ljubiša Reljić, Miloš Perović, Dejan Zarić, Dejan Ćorić, Nenad Rašević. Na klupi: Duško Pećić, Luka Grahovac, Stefan Milojević, Saša Đuričić, Vedarn Mićić, Damjan Antonić, Branislav Ćirić, Dušan Marić. Trener: Danimir Mikanović.
Boriša Bodiroga,Vladimir Molerović, Dragan Došlo, Aco Đokić, Filip Vujić,Dejan Vučić, Adin Arnautović, Stefan Janjić, Nemanja Živković, Jovan Zarić. Na klupi: Sead Bećirović, Vitor Draganić, Jovica Klasanović, Miloš Đukić, Aljo Ćelahmetović, Stevan Jovanović, Jasmin Arnautović. Trener: Zumbul Mahalbašić.
Lepo vreme u gradu na Ukrini, ali prisutno je 300 gledalaca, što je ispod ranijih navika fudbalofila ovog dela Republike Srpske.
Punih 10 minuta silne inicijative gostiju u Derventi. Tekstilac, može se reći, oslobađa se tog pritiska protivnika
Šut na gol
U 18.minutu Dejan Plisnić i stativa gola domaćih zaustavili su Podrinje. Pravo je čudo kako Dragan Došlo nije doneo prednost timu iz Janje. Ostalo je 0:0
Žuti karton
Žuti karton Rudan.
Okončano je prvo poluvreme: Tekstilac - Podrinje 0:0.
Izmena
Reljić izašao u igri Milojević
Šut na gol
U Derventi je nastavljena utakmica. Biće slobodan udarac za goste u zoni šuta.
Šut na gol
Ništa od lepe pozicije za Podrinje.
Milojević je pogodio.
Slađan Stupar prošao je po levoj strani, pa šutirao, golman Boriša Bodiroga odbio loptu na koju je natrčao "rezervista" Stefan Milojević i pogodio cilj. Tekstilac vodi sa 1:0.
Stupar centrirao sa leve strane, a Milojević igra glavom i otklanja sve dileme. Sada je sve gotovo. Bodovi će ostati u Derventi.
Utakmica završena
Završena utakmica u Derventi. Domaćin je pobedio sa 3:1. Lep pozdrav.
Fudbalski praznik u Derventi

Tekstilac - Podrinje 3:1

DERVENTA – Tekstilac je pobedio skoro ravnog sebi, a oba tima su priuštili kvalitet igre za svako poštovanje. Visok ritam igre sa brojnim pokušajima na obe strane bili su po ukusu oko 300, gledalaca, ali u Derventi su posete do sada bile impozantnije. Prvo su zapretili gosti, u prvom periodu igre za nijansu su bili bolji rival na terenu. Onda je trener Čedomir Ćulum solidnog Ljubišu Reljića zamenio lucidnim Stefanom Milojevićem koji je sve dobro ispratio u 64.minutu kada je Boriša Bodiroga uspeo odbiti neugodan udarac Slađana Stupara, a Milojević odbijenu loptu poslao u mrežu. U 77.minutu Miloš Perović oduzeo je loptu na polovini protivnika, nosio je do ivice šesnaesterca, pa centrirao, a Stupar zatresao mrežu gostiju. Potom su gosti krenuli na sve ili ništa,. Takva igra im se za trenutak isplatila i preko Filipa Vujića smanjili su prednost rivala u 85.minutu. Međutim, u 89.minutu Stupar je centrirao sa leve strane, a Milojević se poklonio i glavom loptu poslao u mrežu. Domaćinu dovoljno za zasluženu pobedu, gostima prekasno za eventualni preokret.

Prikazano u Derventi uliva nadu da za fudbal Srpske dolaze bolji dani.

Tekstilac - Podrinje sa 3:1 (0:0)

Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Danko Butulija (Trebinje) . Strelci: Milojević u 64.i 89., Stupar u 77.minutu za Tekstilac, a Vujić u 85.minutu za Podrinje. Žuti kartoni: Rudan (Tekstilac), Živković, Bodiroga(Podrinje).

TEKSTILAC: Plisnić , Marić , Rudan , Jolović , Aljetić , Stupar , Reljić (od 46.min.Milojević ), Perović (od 90.min.Grahovac ), Zarić (od 83.min.Đuričić ), Ćorić , Rašević .

PODRINJE: Bodiroga , Mulamustafić , Molerović , Došlo , Đokić (od 86.min.J.Arnautović ), Vujić , Vučić (od 73.min.Klasanović ), A. Arnautović (od 67.min.Jovanović ), Janjić , Živković , Zarić .

Igrač utakmice: Slađan Stupar(Tekstilac) .