Borac
Radnik
Goražde
Osim nadmudrio Žižovića

Željezničar je u velikom derbiju 17. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedio Zrinjski rezultatom 2:1 i to nakon što je gubio rezultatom 1:0. Susret je igran po izuzetno jakoj kiši koja je padala cijelim tokom susreta, pa je travnjak stadiona Pod Bijelim brijegom već nakon prvih desetak minuta bio katastrofalan.

Željezničar je prvi zaprijetio i to u sedmoj minuti susreta kada je Ermin Zec šutirao sa velike udaljenosti, a njegov udarac je otišao preko gola Ivana Brkića da bi tri minute kasnije Erić pravovremeno reagovao nakon dubinske lopte za Mašića. U 13. minuti je šutirao Stevanović, a lopta je na putu ka golu pogodila Zeca i zamalo iznenadila Brkića, te je ostalo 0:0.

Prvi konkretan pokušaj Zrinjskog smo zabilježili u 16. minuti susreta kada je Todorovićev udarac odbranio Erić da bi golman Plavih šest minuta kasnije zaustavio i dalekometni pokušaj Ibaneza. Plemići su poveli u 28. minuti susreta. Ćorluka je odlično pronašao Bilbiju kome nije bilo teško zatresti mrežu Erića, te tako dovesti domaći sastav u prednost.

Na sljedeće uzbuđenje se čekalo do 43. minute susreta kada je dalekometni pokušaj Luisa Ibaneza završio pored gola Filipa Erića što je bilo posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za mostarski sastav.

Trener Željezničara Amar Osim je na startu drugog dijela izvršio izmjenu, te je umjesto Petra Boje šansu dao Samiru Bekriću. Veteran u dresu Željezničara je treneru vratio asistencijom za izjednačenje u 58. minuti susreta kada je Luka Miletić pogodio mrežu Ivana Brkića, a dvije minute ranije dobar udarac Miličevića je završio pored njegovog gola.

U 70. minuti susreta Veselinović se oslobodio Ćorluke i šutirao desnom nogom, ali je njegov udarac otišao pored gola Brkića da bi osam minuta kasnije udarac isprobao i Miličević, no ostalo je 1:1. Do kraja susreta Željezničar je uspio postići pogodak preko Samira Bekrića u 90. minuti utakmice i tako doći do zlata vrijedna tri boda.

Zrinjski - Željezničar 1:2 (1:0)

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Jakovljević, Stojkić, Žižović, Bekić (Zrinjski), Juričić (Željezničar). Strijelci: 1:0 - Bilbija (28), 1:1 - Miletić (58), 1:2 - Bekrić (90).

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Todorović (60. Filipović), Mašić (71. Govedarica), Bekić, Jakovljević, Ibanez (71. Stojkić), Trebotić (60. Ivančić), Enin, Bilbija. Trener: Mladen Žižović.

Željezničar: Erić, Stevanović, Miletić, Ikić, Miličević, Hajdarević, Alispahić, Bojo (46. Bekrić), Mujezinović (68. Veselinović), E. Zec (68. Lendrić), Juričić. Trener: Amar Osim.

Premijer liga BiH Premijer liga BiH m:tel Premijer liga BiH Zrinjski Željezničar