Albatros
Gimnazijalac
Galeb poveo sa 2:0

Galeb - Luka Bar

Galeb Liko Soho Group je pred osvajanjem duple krune – aktuelni osvajač Kupa i prvoplasirana ekipa poslije ligaškog dijela Prvenstva Crne Gore, slavila je i u drugom meču finala plej-ofa protiv Luke Bar rezultatom 3:0 (25:12, 25:18, 25:21), pa će imati tri meč lopte za titulu. Aktuelni šampion Luka Bar, izuzetno podmlađen prošle sezone, dao je još jednom sve od sebe, ali izabranice Vladimira Milačića, bar se tako čini, u ovom trenutku nemaju kvalitet i iskustvo da se ozbiljnije suprotstave igračicama Galeba, koje predvode Amerikanke Megan Gergus i Memi Džerard.

U prvom setu Luka Bar je bolje počela, ali odbojkašice Galeba su se brzo zagrijale, preokrenule dešavanja na terenu i ostavile protivnice na svega 12 poena. Galeb je u drugom setu nastavio u istom stilu i dileme oko pobjednika tog dijela igre nije ni bilo. Treći set bio je najzanimljiviji – trener Galeba Petar Koković odmarao je američku tehničarku Memi Džerard i Luka Bar je to iskoristila, povela 5:1 i 7:2. Poslije tajm-auta Galeba, “crveno-bijele” su izjednačile na 8:8, Luka Bar povela 11:8, a Galeb preokrenuo na 16:15. Ipak, aktuelne šampionke su povele 21:19. Koković je tada zatražio tajm-aut i to je urodilo plodom – njegove izabranice osvojile su sve poene (šest) do kraja seta i tako završile meč u svoju korist.

U pobjedničkom sastavu Andrea Laković je osvojila 13 poena, kapitenka Teodora Čavić 12, Megan Fergus 11, a Memi Džerard sedam. Kapitenka Luke Bar Dušanka Petrović susret je završila sa 13 poena, Mia Ražnatović sa devet, a Iva Pepđonović sa šest.

Treća utakmica igra se u subotu od 18 časova, takođe u “Topolici”, kada će Galeb Liko Soho Group kao formalni domaćin imati prvu od tri meč lopte za titulu.

Luka Bar – Galeb Liko Soho Group 0:3 (12:25, 18:25, 21:25)

Bar – Sportski centar “Topolica”. Gledalaca: 300. Sudije: Sonja Simonovska i Dragana Vučinić.

Luka Bar: Petrović 13, Balović, Kovač (libero), Tvrdišić (libero), Hodžić 2, N. Martinović, Pepđonović 6, Gardašević, Vukoslavčević 4, Raičević, Adžić, Zarubica 1, Ražnatović 9,  M. Martinović 4.

Galeb Liko Soho Group: Džerard 7, Šćepanović 1, Krivokapić 2, Laković 13, Medin (libero), Stojanović, Labović (libero), Radović, Kovačević, Vlaović 3, Dragojević 2, Fergus 11, Čavić 12, Bojić 1.