Nevesinjci imaju za čime da žale
19.03.2023 Radio Nevesinje

RukometaÅ”i Hercegovine poraženi su sinoćĀ u Banjaluci od Borca 28:27 u dramatičnoj zavrÅ”nici sa dosta spornih sudijskih odluka.

Ā

Nakon deficita od tri gola na poluvremenu borbeni Nevesinjci su strpljivom igrom stigli rivala, a u 47. minutu preÅ”li u vođstvo. Gol za gol igrao se sve do posljednjeg minuta. Na 40 sekundi do kraja, domaći iz sedmerca stižu do prednosti. Uzvratila je Hercegovina brzom akcijom sa krila. Za desetak sekundi Borac stiže u fazu napada, sudije sviraju deveterac i pokazuju direktni crveni karton Ražnatoviću. Domaći u preostale četiri sekunde upućuju Å”ut, ali je večeras perfektni Polić upisao 19. odbranu. Ipak, sudije su vidjele kontakt i sviraju sedmerac uz istek vremena. Uz proteste i ogorčenje Nevesinjaca, pa i zvižduke u Boriku, Borac stiže do pobjede iz kaznenog udarca.

Hercegovina je večeras odigrala najbolju gostujuću utakmicu, ali je ipak ostala bez bodova. Nevesinjci smatraju da su drastično oÅ”tećeni u finiÅ”u utakmice.

U narednom kolu Hercegovina dočekuje Kakanj.

BORAC ā€“ HERCEGOVINA 28:27 (14:11)

Sportska dvorana ā€žBorikā€œ.Ā Sudije: Mahir ČauÅ”ić, Amel Muratović.Ā Isključenja: Borac (10 min), Hercegovina (16 min). Sedmerci: Borac 8(6), Hercegovina 6(4).

BORAC: Brkić, Ivanović (2), Rađenović, Kalamanda(2), Petrović, Stojanović (2), Nježić (6), Tepić, Draganić (3), Letić, Rožić(6), Subotić, Knezović.

HERCEGOVINA: Cvijanović, Dželilović (7), Karanović (3), Čabrilo (2), Tomić (4), Å arenac, Zečević (1), Vučić, Dragović (1), Fazlić, Zlatić (1), Ivanović (4), BaÅ”ić (4), Ražnatović, Vujadinović, Polić.