FA Kup: Četveroligaš u osmini finala

Fudbaleri Njuporta napravili su prvoklasnu senzaciju. Naie, četveroligaš iz Velsa nakon eliminacije Lestera, eliminisao je iz FA Kupa i ekipu Midlzbroa. Prvi meč na ''Riversajdu'' završen je 1-1. Njuport je u ponovljenom susretu na svom terenu slavio sa 2-0 a junaci velike pobjede su Vilmot i najbolji igrač Njuporta Ejmond, koji su bili strijelci za Velšane. Njuport se pobjedom plasirao u petu rundu FA Kupa što je jedan od najvećih uspjeha za ovaj klub.

Dalje je prošla i ekipa Vulverhemptona. Vulvsi su nakon 2-2 u prvom meču sa Šruzburijem, Vulvsi su na svom ''Molinou'' slavili sa 3-2. Poveli su ''Vukovi'' preko Meta Doertija. Međutim, gosti prave preokret preko Norburna i Lorenta. U završnici prvog poluvremena, Met Doerti drugim golom pogađa za 2-2. U nastavku smo vidjeli samo jedan gol. Pogotkom Kavaleira, Vulverhempton je došao do pobjede.

U ostalim ponovljenim susretima, Brentford je savladao Barnet sa 3-1 dok je KPR bio bolji od Portsmuta sa 2-0.