Novi trijumf Jahorine

Jahorina - Varda HE 76:52

Košarkaši paljanske Jahorine nastavljaju sa pobjedama u šampionatu Republike Srpske. Oni su večeras na svom parketu u dvorani Peki savladali goste iz Višegrada sa 76:52. Po četvrtina je bilo: 20:13, 11:18, 19:10 i 26:11.

Domaćin je dobro počeo utakmicu i imao je plus sedam nakon prvih 10 minuta, ali se gosti nisu predavali, pa su u drugih 10 minuta bili bolji. Na odmor se otišlo kod rezultata 31:31.

U tom periodu igre Jahorina je bila u podređenom položaju. Nisu uspijevali da nametnu svoj ritam, a košarkaši Varde su pametnom igrom došli do poravnanja.

Nastavak je ipak protekao u znaku Jahoine. Pokazali su da su kvalitetnija ekipa, ali i fizičk dominantnija, pa njihov ritam nije mogla da parti ekipa iz Višegrada.

Već u trećoj četvrtini je bilo jasno da će bodovi ostati na Palama. Jahorina je taj period dobila rezultatom 19:11, a pra dominacija je viđena u poslednjem periodu meča. Paljani su jednostavno zatrpali koš Višegrađana. Bilo je 26:11.

U timu Jahorine najefikasniji su bili Luka Kusmuk i nemanja Okiljević  sa 11 poena, a Mej se zaustavio na 10.

U timu iz Višegrada bolji od ostalih bio je Jugoslav Đorđević sa 10 poena.