KKI „Vrbas“ silan u Podgorici

Ekipa KKI Vrbas u POdgorici FOTO: KKI Vrbas

Igrači Košarkaškog kluba invalida „Vrbas“ sjajno su startovali u trećem kolu Wheel NLB lige koja se održava u Podgorici. Banjalučani su u prvoj odigranoj utakmici današnjeg programa deklasirali domaći sastav OSI Paramont sa 81:53 (21:10, 22:17, 20:9, 18:17).

Vlado Švraka sa 21 poenom bio je najefikansiji u pobjedničkom sastavu, dok je jedan manje ubacio Ademir Demirović. Na drugoj strani, u poraženoj ekipi, nešto bolji utisak ostavio je Ramo Rekanović koji je dao 22 poena.

Po završetku susreta igračima je na odlično obavljenom poslu čestitao predsjesnik kluba Marinko Umičević.

Nakon što su deklasirali domaći KK OSI Paramont 81:53, ovog puta su očitali lekciju i KKI Zagreb kojeg su dobili sa više nego ubjedljivih 80:39 (23:8, 25:14, 18:14, 14:3).

Na otvaranju ovog susreta Banjalučani su protivniku stavili do znanja da ih zanima jedino pobjeda i ništa drugo. Na furiozan način odigrali su prve dvije četvrtine, te su na odmor otišli sa velikom prednošću, a na semaforu je stajalo 48:22. Do kraja su mirno ovaj meč priveli kraju, posebno je bilo impresivna posljednja četvrtina u kojoj su primili svega tri poena. Ono što je vrlo važno, a to je, da se iz Crne Gore vraćaju sa dvije više nego zaslužene pobjede.

Ostali rezultati: KIK „Zmaj“ – KK OSI Paramont 7857, KIK „Zmaj“ – KKI Zagreb 70:33.