Igman upisao prvu pobjedu u sezoni

Košarkašice Igmana iz Istočnog Sarajeva slavile su prvu pobjedu u sezoni. U 20. kolu prvenstva BIH Igman je savladao Jedinstvo iz Tuzle 74:65.

Iako od ranije već otpisane odigrale su košarkašice Igmana za sebe, za čast i potpuno zasluženo savladali Jedinstvo, koje se u Istočnom Sarajevu prikazalo u jako slabom svjetlu.

Igman igra jako dobro u prvom poluvremenu ove utakmice, iz dobre kontre su trčali jednostavne kontre, pogodili su što je trebalo, te na poluvrijeme nose +13, 41:28.

I drugo poluvrijeme Igman otvara jako dobro, idu i na +19 i djelovalo je da će već tada prelomiti utakmicu na svoju stranu. Ipak, Jedinstvo se ne da, nekoliko vezanih grešaka domaćih, ali i povreda do tada najbolje na terenu Šejle Bujak kojoj je ukazivana pomoć nakon rasječene arkade utiču da se Tuzlanke vrate na za njih ugodnih deset razlike, a onda početkom 4/4 i dodatno smanje na pet poena zaostatka.

Drugo poluvrijeme je bilo prilično rastrzano, sa ogromnim brojem grešaka, jeftino izgubljenih lopti, promašenih zicera, ali Igman uspjeva da kada je bilo potrebno pronađe poene, Marijana Šehovac prije svega, a onda Jelena Krajšumović trojkom zadaje i konačni udarac gošćama za prvu pobjedu u sezoni.

Odličnu utakmicu, iako nije bila najefikasnija u timu, ali jeste sa najvećim indeksom korisnosti, odigrala je Šejla Bujak, 15 poena, 13 skokova i šest asistencija. Najefikasnije sa 15 poena bile su Jelena Krajšumović i Marijana Šehovac, koja je uz to dodala i po 10 skokova i asistencija, ali je 13 izgubljenih lopti smanjilo njen indeks.

Kod Jedinstva, više od polovine poena svoje ekipe postigla je Ajla Hidić, čak 36.

OKK IGMAN - KK JEDINSTVO BHT 74:65 (14:14, 27:14, 22:23, 11:14)