Zaslužen trijumf Slobode

Sloboda - Omarska 2:0

Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova banka nastavili su seriju dobrih igara i pobjeda u šampionatu.

Mrkonjićani su u 24. kolu Mtel: Prve lige Republike Srpske  na “Lukama 1”  svladali Omarsku 2:0.

Pobjeda izabranika Maraka Tešića je više nego zaslužena, mada su gosti iz Omarske dobro parirali domaćem sastavu.

Bila je to čvrsta, prava prvenstvena utakmica. Borbena, ne mnogo lijepa za oko. Gosti su se u prvom poluvremenu dobro držali. Igrali su čvrsto Ii pokušavali da ugroze gol Dušana Travara.

Međutim, ništa konkretno nisu uradili, kao i drugom poluvremenu kada su pokušali da stignu prednost Slobode.

U  poslednjih petnaestak minuta meča igra gostiju su se raspala.

Samo zahvaljujući nesnalažljivosti napadača Slobode izbjegli su teži poraz.

Nevjerovatno je šta su sve domaći igrači promašili (četiri stopostotne prilike), a šut Stefana Radakovića sa desetak metara zaustavila je prečka.

Imali su i gosti u 65. minutu dobru priliku, ali je odbrana Slobode dobro intervenisala.

Sloboda je došla u vođstvo u 16. minuti. Luis je vješto u šesnaestercu “okrenuo” dvojicu gostujući fudbalera i matirao Zgonjanina. Timar Luis ponovo je na sceni u 40. minuti. Sjajna akcija domaćeg sastava, Zekanovića i Radakovića, a loptu u mrežu gostiju šalje Luis.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banaka Marko Tešić, zadovoljen je igrom i pobjedom svoje ekipe.

-Želim da kažem da je Omarska dobra ekipa i da ne zaslužuje trenutno mjesto na tabeli. Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno. I gosti su imali neke svoje poluprilike, a mi smo svoje prilike iskoristili i postigli  dva gola. U drugom poluvremenu smo malo promijenili formaciju. U narednom kolu nas očekuje teško gostovanje u Modriči. Vidjećemo da osposobimo igrače za naporan meč, jer je prisutna velika potrošnja fudbalera u prethodnim utakmicama. Idemo da se nadigravamo i nadamo se povoljnom rezultatu - kaže Tešić.

Kapiten Omarske Anando Krecelj, čestitao je domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi.

-Tabela govrori sve. Mada smo dosta nesretno primili golove. Kod prvog gola smo imali loptu  koju nismo izbacili i ona je završila u mreži. Čestitam ekipi Slobode na zasluženoj pobjedi. Na fer i korektnoj utakmici. Nama prestoji da se nekako pokušamo iščupati. U narednom kolu gostujemo u Foči, gdje nas očekuje izuzetno teška utakmica - rekao je Krecelj.

Sloboda 2 : 0 Omarska
Famos 2 : 1 Sutjeska
BSK 4 : 1 Željezničar
Laktaši 0 : 2 Radnik
Leotar 2 : 1 Ljubić
Drina 3 : 1 Velež
Borac 1 : 0 Romanija
Kozara 2 : 1 Rudar Prijedor