Zrinsjki dobio Velež

Zrinjski - Velež 1:0

Fudbaleri Zrinjskog danas su u Mostaru na stadionu Pod Bijelim brijegom savladali Velež u susretu 26. kola WWin lige BiH, a na kraju je rezultat glasio 1:0

Od samog početka utakmice, Plemići su bili agresivni, te su uspjeli odmah da stvore priliku. Bilbija se našao u dobroj šansi, ali je njegov udarac izblokiran nakon što je Gholami dobro reagovao.

Zrinjski je nastavio sa napadima i agresivnom igrom, koja im se isplatila u osmoj minuti. Nakon prekršaja koji je izborio Memija, lopta je ubačena u šesnaesterac Veleža, a onda ju je Šunjić spustio glavom za Ćužea, koji je matirao Hadžikića za 1:0.

Nekoliko minuta poslije vodećeg gola Plemića, Rođeni su bili u dobroj prilici preko Haskića, ali je bio neprecizan, a onda se igralo između dva šesnaesterca, pa tako sve do 37. minute nije bilo uzbuđenja u Mostaru.

Tada je Čaić dobro probio po lijevoj strani, ali je u ključnom trenutku loše reagovao i šansa za Rođene je otišla u nepovrat, a onda je u 42. minuti Guliasvili pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Do kraja prvog poluvremena, više nije bilo prilika na obje strane, pa su Plemići na odmor otišli sa prednošću od jednog gola.

Na početku drugog dijela susreta, mreža Zrinjskog se zatresla, ali je pogodak Čaića poništen zbog ofsajda. Zrinjski je ponovo imao sreće u 69. minuti, nakon izvrsne akcije Veleža, kada je stativa ponovo spasila Plemiće. Pokušaj Halilovića nije našao put do mreže.

Do kraja utakmice, Zrinjski je uspio održati rezultat neizmijenjenim od devete minute, a nije iskoristio ni nekoliko dobrih šansi da poveća prednost.

Aktuelni prvak BiH nalazi se na drugom mjestu prvenstvene tabele sa sedam bodova manje od vodećeg Borca, dok je Velež na trećem mjestu.

U sljedećem kolu, Zrinjski gostuje kod Sloge, a Velež će na svom terenu dočekati Zvijezdu 09.

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež