Sarajevsko crvenilo i “duplo golo”

Željezničar i Sarajevo su odigrali neriješeno i podlijeli bodove u sarajevskom derbiju na Grbavici u kojem je domaćin pobijedio 2:1, ali u crvenim kartonima.

Viđeno je, u suštini, “duplo golo” u crvenoj nijansi, a ni domaćin koji se bori za opstanak, a ni gost koji juri Evropu nisu zadovoljni ovim ishodom. Prije samo mjesec i nešto dana Željo je na ovom stadionu deklasirao Sarajevo sa 3:0.

Željezničar – Sarajevo      0:0

Stadion: “Grbavica” u Sarajevu. Gledalaca: 8.000. Sudija: Ermin Sivac (Zenica). Strijelci: Žuti kartoni: Krpić, Štilić, Ovčina (Željezničar), Radović, Kjeremeh, Julardžija, Mustafić, Čelik, Duljević, Aničić (Sarajevo). Crveni kartoni: Amer Hiroš u 19. i Edin Cocalić u 45. minutu (Željezničar) i Slaviša Radović (Sarajevo) u 46. minutu.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Radinović , Cavnić , Cocalić , Krpić (od 90+3. Bizmark), Mekić (od 46. Selimović), Hiroš , Štilić (od 46. Amoa), Karić , Boljević (od 46. Ovčina), Galić.

SARAJEVO: Iliev, Buljubašić (od 66. Duljević), Čataković (od 84. Mehmedović), Kjeremeh (od 46. Hasić), Julardžija (od 56. Oliveira), Beganović , Radović , Soldo , Aničić, Čelik , Mustafić.

Sloga 2 : 0 Zvijezda 09
Sarajevo 3 : 0 Velež
Posušje 0 : 1 Zrinjski
Široki Brijeg 1 : 2 Borac
GOŠK 1 : 2 Željezničar
Tuzla City 1 : 2 Igman