Zvijezda 09 slaba za Želju

Juniori Željezničaar i Zvijezde 09 odigrali su utakmicu petog kola juiorske Premijer lige na Grbavici. Konačan rezultat glasio je 3:0 (0:0) u korist Željezničara.

Prvi dio donio je nesto više prilika za Plave iako su prvu pravu priliku imali gosti koji su nakon jedne polukontre šutirali preko gola domaćih. Potom je Željezničar preuzeo inicijativu, a iz svega su se izrodile prilike za Šehića, koji je dva puta imao priliku za postizanje pogotka te Nuhanovića i Demirovića.

Drugi dio ekipa Omera Joldića otvara pogotkom. Igrao se 53. minut, kada je Hasanović pogodio mrežu Plavih. Nakon tog pogotka, gosti su se pokušali otvoriti i kreirati opasne napade, ali se desilo suprotno.

Dacić je u 65. minuti postigao pogodak za povećanje vodstva Plavih. Dacić je postigao svoj drugi pogodak na ovoj utakmici u 78. minuti.

Sjajna asistencija Mujarića prethodila je pogotku, a Dacić je rutinski pogodio za vodstvo od 3:0.

Samo minutu poslije Plavi su preko Nuhanovića mogli povećati prednost, ali je njegov udarac završio iznad prečke gola gostiju.

Do kraja susreta nije bilo promjena pa je Ćeljezničar tako stigao do nove pobjede. Plavi su tako stigli do svoje četvrte pobjede, dok je gostima ovo bio prvi poraz ove sezone.