Leu jesenje počasti

U derbiju jesenjeg dijela prvenstva Prve košarkaške  lige Republike Srpske, KK „Leotar“ je fantastičnom igrom pobijedio do sada neporaženi KK „Borac“ iz Banjaluke rezultatom 91:71 (18:20, 23:12, 23:21, 27:18) i ostao jedini neporaženi tim u ligi.

Na taj način ostao je usamljen na čelu prvoligaškog košarkaškog karavana Republike Srpske.

Lijepo je bilo večeras u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić“ jer odavno nije bila punija dvorana. Navijalo se iz sveg glasa za „Leo“, a gledaoci su mogli da uživaju u majstorijama igrača oba kluba.

Prvih deset minuta rivali su se mijenjali u vođstvu. Nakon pet minuta domaća ekipa vodila je sa 12:11, ali nakon prvih deset minuta na semaforu je pisalo 18:20.

U drugoj četvrtini Leotar je odmah preuzeo vođstvo tako da je u 15. minutu bilo bilo 30:26. Nakon ovoga, igrači Dražena Šegrta su još bolje zaigrali tako da su pedeset sekundi do kraja poluvremena poveli sa 41:30 i to je bilo najveće vođstvo u prvom poluvremenu.

Na kraju su gosti ipak smanjili i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 41:32.

U ovom dijelu treba istaći Šakotića koji je postigao 20 koševa.

U trećoj četvrtini Leotar je na krilima publike nastavio sa dobrom igrom i razlika je iznosila oko 12 koševa – 64:53.

U zadnjih deset minuta viđena je „trebinjska rapsodija“ u kojoj je sve polazilo za rukom.

Pri kraju utakmice najveća prednost je bila na utakmici 89:66. Na kraju je bilo 91:71.

Šta reči o utakmici u kojoj su gledaoci dva minuta prije kraja ustali sa svojih sjedišta i aplauzom pozdravljali jesenje prvake RS.

Maestralni Šakotić sa 30 koševa, Raiačević sa 15, Vuković, Milešić i Radmilović sa 11 koševa i  Peđa Lončar sa 21 i Vučković sa 15 kod gostiju bili su najefikasniji akteri večerašnje utakmice.

Trener Dražen Šegrt sa osmijehom na licu, ali promuklim glasom pohvalio je sve igrače i čestitao im na sjajnom meču.

„Odigrali su onako kako smo se pripremali  i dokazali su od prvog minuta da su ozbiljno shvatili i da moramo pokazati karakter. Odvojili smo se, ali nismo posustajali i zato je ovolika razlika“, kazao je Šegrt.

Kapiten ekipe i najbolji igrač u ovom dijelu prvenstva Leotara Dejan Šakotić večeras je postigao 30 koševa uz 3 trice i 6 skokova i bio je zadovoljanigrom cijele ekipe i kaže da je ovo pobjeda kolektiva.

„Osjetio sam na početku da mi ide, ali bih ovo istakao kao plod timske igre i zaista smo izgledali fantastično svih 40 minuta„, rekao je  Šakotić.

Prvenstvo se nastavlja 20. januara kad Leotar gostuje KK „Bratunac“ u Bratuncu.

U poluvremenu utakmice polaznici Škole sporta i budućnost sposrta u našem gradu razvili su transparent „SD Leotar Škola sporta za zdravije i ljepše djetinjstvo“.

KK „Leotar“: Bokić , Raičević15 , Bratić , Tunguz 8 , Vuković11 , Zelenović , Milešić11 , Radmilović 11 , Milanović , Milidragović 1 , Fimić4 , Šakotić 30.  Trener: Dražen Šegrt.

KK „Borac“: Nikolić10 , Barbarez , Aničić2 , P. Lončar21 , Putnik 2, S. Lončar 7 , Pucar 4, Samardžić 10 , Stupar , Kovačević , Ćulum , Vučković 15 . Trener: Bojan Božić.

Izvor:Trebinjelive.info

Leotar - Borac /Foto:Trebinjelive.info