Hercegovci ponizili Čelik

Fudbaleri Širokog Brijega potpuno su ponizili Čelik, savladavši ga na Pecari u susretu 3. kola Premijer lige BiH rezultatom 6:0.

Boris Pavić je dva puta na jako ružan način otjeran sa klupe Čelika nakon što je ostvario kvalitetne rezultate sa zeničkim timom, a večeras je, uslovno rečeno, servirao hladnu osvetu svom bivšem klubu.

Široki Brijeg je za prelazak na prvo mjesto na tabeli Premijer lige BiH nakon tri odigrana kola do nogu potukao Zeničane i tako je najavio dobru sezonu, a do vodstva je domaći tim stigao već u 12. minuti, kada je Dejan Čabraja lobovao golmana gostiju Ratka Dujkovića.

Na 2:0 je povisio Dražen Bagarić u 33. minuti, a već u 35. minuti, Široki Brijeg je imao tri gola prednosti. Domaći su odigrali prelijepu akciju, koju je golom krunisao Luka Begonja.

Popustili su gostima živci u drugom dijelu, a pogodak za vodstvo od 4:0 domaćeg tima postigao je Josip Barišić nakon velike pogreške Ratka Dujkovića. Asistenciju na jako lijep način upisao je Dražen Bagarić.

U finišu susreta, Širokobriježani su stigli do još dva pogotka. Stipe Jurić je u 82. minuti pogodio za 5:0 da bi u finišu susreta najbolji pojedinac utakmice Dražen Bagarić pogodio za konačnih 6:0 i definitivno prvo mjesto Širokog Brijega nakon tri kola sezone.