Borac opet ima prednost
28.04.2019 Trebinje Live

Borac vodi u seriji 2:1

U trećoj finalnoj košarkaškoj utakmici plej-ofa za ulazak u Premijer ligu BiH, "Borac" je u Banjaluci pobijedio "Leotar" rezultatom 61:50 (20:11, 12:7, 16:13, 13:19).

Ovom pobjedom Banjalučani vode 2:1, a naredna utakmica igra se u Trebinju.

Tokom prve četvrtine domaćini su u 5. minutu vodili sa 12:7, a bilo je i 18:7 u 8. minutu. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio 20:11.

Drugih deset minuta ekipa Dragana Mičića vodi i sa 15 koševa razlike 28:13 (14. minut), a na poluvrijeme se odlazi sa rezultatom 32:18.

Banjalučani su u trećoj četvrtini u 25. minutu imali i najveću prednost - 41:20, ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa 48:31.

Trebinjci su u četvrtoj četvrtini u 35. minutu smanjili na minus deset - 51:41, ali na kraju utakmice na semaforu je pisalo 61:50 za "Borac".

Večerašnja utakmica okupila je u dvorani "Borik" oko 1.200 gledalaca, a imala je i humanitarni karakter.

Meč je obilježio napad domaćih navijača ka klupi Leotara svega nekoliko minuta prije kraja meča, zbog čega će imati poslao i takmičarska komisija

Četvrta utakmica igra se u utorak u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić".

Borac - Leotar 61:50

KK "Borac": S. Lončar 16, Barbarez 3, Vučković 14, Ljuboja 3, Tubak, P. Lončar 17, Cvetić, Čečavac 8, Šćekić, Nikolić, Nježić. Trener: Dragan Mičić.

KK "Leotar": Damjanović 9, Šakotić 9, Milošević 6, Ninković 2, Milidragović 2, Batinić, Brnjašić, Marić, Tunguz 8 13, Raičević, Popara, Stojanović 1. Trener: Dražen Šegrt.