Greške donele poraz

Puna Štark arena je dočekala crno-bele u premijernom evroligaškom meču u sezoni 2022/23! U sjajnoj atmosferi, Partizan Mozzart Bet je u trećem kolu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja dočekao milanski Armani, i nakon 10 minuta igre je imao 10 poena prednosti.

Sjajna energija sa tribina se prenela na parket, pa su i do kraja prvog poluvremena crno-beli imali prednost koja je posle 20 minuta iznosila osam poena. U trećoj četvrtini, gosti su uspeli da se u potpunosti vrate u meč i po prvi put povedu. Pred ulazak u poslednju deonicu, bilo je pola koša prednosti za Armani.

U četvrtoj četvrtini, Partizan Mozzart Bet je ponovo preuzeo vođstvo, a nakon trojke Egzuma na manje od sedam minuta pre završetka susreta, Parni valjak je stekao +9. Ipak, korak po korak se iskusni gostujući tim rezultatski vraćao, da bi u poslednjih nekoliko minuta došli do preokreta i pobede rezultatom 75:80.

Trener Partizana Mozzart Bet, Željko Obradović je nakon večerašnje utakmice na konferenciji za medije izjavio:

"Utakmica je odlučena onog trenutka kada smo vodili, pravili neverovatno loše selekcije napada u smislu prodatih lopti. Četiri napada zaredom nismo šutnuli na koš. Pre toga je bila ista boljka u prvom poluvremenu. To se ponavlja iz utakmice u utakmicu i problem je. Pokušavam sve da uradim na tu temu da ih razdrmam i da im objasnim šta znači korišćenje faula kada nisi u bonusu. To ne radimo dobro, u prvom poluvremenu su uspeli da se vrate u tim trenucima kada je bilo lako. To je sastavni deo igre i veliko oružje pametnim igračima. Mi to ne radimo i to je problem. Završilo se tako što su nam dali tri poena u prvom poluvremenu, a imali smo tri faula. I to je deo igre. Završnicu smo odigrali kako smo odigrali, prodali lopte, nismo šutirali na koš. Protiv iskusnog tima kao što je Milano, takve greške se plaćaju. To je tim koji je napravljen za F4, ali mi smo veliki deo utakmice igrali dobro. Sigurno da može bolje i pametnije", poručio je Obradović.