Crvena zvezda bolja od Partizana, titula gotovo izvesna

Fudbaleri Crvene zvezde u 169. večitom derbiju pobedili su Partizan na stadionu "Rajko Mitić" rezultatom 1:0. Bila je ovo utakmica 24. kola Super lige.

Partizan je stigao na Marakanu sa novim trenerom Igorom Duljajem, koji je na klupi nasledio Gordana Petrića.
U domaćem timu zbog povrede nije bilo jednog od najboljih igrača, Mirka Ivanića, pa je u prvoj postavi bio mladi Stefan Mitrović.

5. minut: Sa desne strane centrirao je debitant u večitim derbijima desni bek Aleks Vigo, glavom je loptu malo skrenuo kapiten Partizana Slobodan Urošević i prevario golmana Popovića, koji je istrčao na centaršut – 1:0. Argentinac je u slavlju "raspalio po južnoj tribini", to se nije dopalo navijačima Partizana.

7. minut: Natho je šutirao sa 25 metara, lopta je odskočila ispred Borjana, ali je uz malo muke ukrotio.

15. minut: Glavama su se u krugu na sredini terena sudarili Katai i Belić. Prekid je potrajao, vezista Zvezde je završio sa gazom u ustima, a Partizanov “kvarilac igre” sa čalmom na glavi.

20. minut: Rodić s leđa faulira Dijabatea i dobija žuti karton, bio je preoštar daleko od svog gola.
32. minut: Sa desne strane ubacio je Bukari, Katai sam na devet metara na prvoj stativi, volej, ali i sjajna odbrana Popovića nogama na gol liniji.

40. minut: Borjan je petljao pred svojim golom, Gomeš je probao da mu oduzme loptu, golman Zvezde se potom požalio na povredu, ali je sudiji Živkoviću dugo trebalo da prekine igru.

42. minut: Sudar glavama Viga i Gomeša u Zvezdinom petercu, novi prekid.

50. minut: Posle gužve u kaznenom Partizana Katai lobom sa šest metara pogađa prečku. Sudije naknadno sviraju ofsajd, s pravom.

58. minut: Belić je sleđa na rivalskom delu terena zaustavio Kataija rukama u pokušaju da spreči kontru, uspeo je, ali i da dobije žuti karton.
62. minut: Šut Kolorada sa 22 metra, poluvisoko, brani Borjan.

64. minut: Baždar i Živković su zamenili Kolorada i Filipovića.
65. minut: Šut Uroševića pod prečku sa 25 metara, jedva je Borjan odbranio vrhovima prstiju.

67. minut: Marković je sa strane kaznenog faulom zaustavio Pešića, a onda su on i kapiten Urošević zbog prigovora dobili po žuti karton. 69. minut: Kontra Partizana, Gomeš ubacuje pred kazneni za Meniga koji hvata volej, ali gađa pored gola.

72. minut: Sudar Pešića i Belića oko sredine terena, centarfor Zvezde je butinom u skoku udario rivala, koji se onesvestio. Igrač Zvezde dobio je žuti karton. Belić nije mogao da nastavi, zamenio ga je Traore.

75. minut: Štoper Milunović je kod Zvezde promenio ofanzivca Kataija, a u Partizanu Jović je ušao umesto Meniga. 81. minut: Šut Gomeša glavom, ali preslab, lako je loptu uhvatio Borjan.

83. minut: Posle kornera sudar glavama Markovića i Milunovića, crno-beli su nastavili da igraju, dobra šansa za Gomeša, iz okreta sa 12 metara gađao je u ćošak, Borjan se bacio i sjajno odbranio, sprečio izjednačenje.

90. minut: Gužva na sredini terena. Na kraju je najdeblji kraj izvukao Rikardo Gomeš, udario je po licu Erakovića i dobio crveni karton. Baždar i Eraković su „požuteli“. Meč je produžen 11 minuta.

90+8. minut: Pešić je probio po levom boku, šutirao je iskosa, lopta je završila pet metara od dalje stative.

Crvena zvezda – Partizan    1:0 (1:0)

Beograd - Stadion: ”Rajko Mitić”. Gledalaca: 30.000. Sudija: Aleksandar Živković. Strelac: 1:0 Aleks Vigo (5). Žuti kartoni: Rodić, Pešić, Eraković, Mijailović (Crvena zvezda), Belić, Marković, Urošević, Baždar (Partizan). Crveni karton: Rikardo Gomeš (Partizan) u 90+1. minutu.
CRVENA ZVEZDA: Borjan, Vigo, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Mijailović, Bukari, Katai (od 76. Milunović, od 88. Mijatović), Mitrović (od 64. Kangva), Pešić. Trener: Miloš Milojević.
PARTIZAN: Popović, Filipović (od 65. Živković), Marković, Vujačić, Urošević, Belić (od 75. Traore), Kolorado (od 65. Baždar), Dijabate, Natho, Menig (od 75. Jović), Rikardo. Trener: Igor Duljaj.

Radnički (N) 1 : 0 Javor Matis
Čukarički 1 : 0 Partizan
Voždovac 1 : 3 TSC
Vojvodina 2 : 0 Novi Pazar
Radnik 1 : 0 Napredak
Mladost (L) 0 : 0 Mladost GAT