Odermat niže trijumfe

Švajcarac Marko Odermat pobjednik je sedmog superveleslaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen večeras u Aspenu.

On je tom pobjedom obezbijedio trofej u superveleslalomu.

Odermat je do devetog trijumfa ove sezone, 20. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, šest sekundi i 80 stotinki.

Švajcarac je u toj disciplini ove sezone slavio i u Lejk Luizu, Bormiju i dva puta u Kortini Dampeco, a ima i veleslalomske pobjede u Zeldenu, Val Dizeru, Alta Badiji i Adelbodenu.

Odermat, koji je prošle sezone osvojio trofeje u veleslalomu i generalnom poretku Svjetskog kupa, na nedavno održanom Svjetskom prvenstvu u Kurševelu bio je zlatni u spustu i veleslalomu.

Rezultat karijere ostvario je Njemac Andreas Zander, koji je sa pet stotinki zaostatka osvojio drugo mjesto.

Pobjedničko postolje kompletirao je Norvežanin Aleksander Amot Kilde sa 34 stotinke slabijim vremenom od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Stefan Babinski, dok je peti bio Švajcarac Loik Milar

Odermat je vodeći u plasmanu superveleslaloma sa 640 bodova.

Kilde zauzima drugo mjesto sa 452, dok je treći Vinsent Krihmajer sa 335 bodova.

Odermat je na čelu i u generalnom palsmanu Svjetskog kupa sa 1626 bodova.

Kilde je drugi sa 1240, dok je treći Norvežanin Henrik Kristofersen sa 774 boda.