Juniori Slavije oslabljeni nadoknadili dva gola zaostatka, remi kadeta

Komšijski derbi u 19. kolu Omladinske lige BiH grupa "Centar 1" između Slavije i Igmana pripao je domaćima 3:2 poslije preokreta, dok su kadeti remizirali 1:1.

Juniori Slavije nadoknadili su dva gola zaostatka protiv vršnjaka sa Ilidže i slavili pobjedu 3:2. Iako oslabljeni neigranjem većeg broja igrača, pa je Milan Gutović morao pozvati i jednog kadeta kako bi imao trojicu igrača na klupi, Sokolovi su zbili redove i upisali novi trijumf. Na štoperskom tandemu bili su veznjaci Lubura i Aškraba, ali sve je to nekako stiglo na svoje u drugom poluvremenu. Napadala je Slavija i u prvom dijelu, bila bolji rival, ali praktično gosti iz tri prelaska centra imaju dva pogotka i jedan promašen zicer. U 28. minuti danas vrlo slabi sudija Ernis Džemidžić iz Goražda pokazuje na penal što je izazvalo revolt igrača, ali i trenera Gutovića. Siguran je bio najbolji strijelac i kapiten ekipe Benjamin Demirović. I u 40. minuti Demirović je strijelac i gosti vode 2:0.

Ipak, u nastavku utakmice potpuno druga slika na terenu. Prvo Damjan Koprivica smanjuje na 2:1, Đorđe Golijanin novim golom donosi 2:2, a za potpuni preokret u 82. minuti pogađa Lazar Stjepić i donosi pobjedu Sokolovima.

Kadeti Slavije i Igmana su remizirali 1:1. Poveli su gosti golom Halilovića, da bi Trifković u 64. minuti donio izjednačenje.

Strijelci: 0:1 Halilović 21, 1:1 Trifković 64
Žuti kartoni: Delalić, Ahmić, Kreho (Igman)

SLAVIJA: Kužet, Taušan, Lale, Kuljanin, Erbez, Andrić (od 88. Kokot), Purković (od 58. Topalović), Trifković, Stjepić (od 45. Tanić), Simić, Elez

IGMAN: Čustović, Zahirović, Halilović, Pljevljak (od 75. Musić), Humić (od 56. Karić), Ahmić (od 75. Imamović), Kapetanović (od 80. Zejnelagić), Kreho, Mašović, Delalić (od 56. Sadiković), Jonuz

FK SLAVIJA - FK IGMAN 3:2 (1:2) JUNIORI
Sudija: Ernis Džemidžić (Goražde)
Strijelci: 0:1 Demirović 28p, 0:2 Demirović 40, 1:2 Koprivica 44, 2:2 Đ. Golijanin 67, 3:2 Stjepić 82
Žuti kartoni: Jevtović, G. Čelan, Stjepić (Slavija), Kadrić, Ćutahija, Gutović (trener) (Igman)

SLAVIJA: Vlačo, Jevtović, Maksić, Stjepić, Đ. Golijanin, Aškraba, Cvijetić, L. Čelan, G. Čelan, Koprivica, Lubura

IGMAN: Džano, Uzunović (od 83. Drugovac), Kurtalić, Kaltak (od 60. Vranešić), Demirović, Ćutahija, Alić (od 70. Bravo), Kadrić, Ligata, Karamehić, Bostandžić

Baton 3 : 1 Stupčanica
Famos 0 : 2 Radnik
SAŠK Napredak 2 : 2 Novi Grad
Slavija 2 : 1 Sutjeska
Bosna 2 : 0 Rudar