Siti preokretom do bodova

Fudbaleri Tuzla Sitija su ostvarili jako važnu pobjedu u borbi za opstanak. U 28. kolu Tuzlaci su na "Tušnju" preokretom u drugom poluvremenu bili bolji od Posušja 3:1.

Posušje je povelo već u osmoj minuti kada novajlija Dejan Georgijević pogađa mrežu domaćih. Manje-više sve poslije toga je išlo na stranu domaćih. Tuzla Siti je kontrolisala loptu, dominirala posjedom, ali do izjednačenja nisu mogli. Kuzmanović, Mehidić, Nukić, Karjašević, Mehmedović su pokušavali, ali Luka Kukić se nije dao savladati.

U 30. minuti umalo da gosti dupliraju prednost i opet preko Georgijevića. Ovaj put je prečka saveznik Fejzića. Za kraj poluvremena ostaje i prilika Ćorića za domaće no gotovo sa gol-linije gosti izbacuju loptu u polje i odlazi se na pauzu između dva poluvremena.

Što nisu uspjeli u prvom poluvremenu Tuzlaci jesu u drugom. Dodatni problem Posušju bio je izostanak Luke Kukića u nastavku meča, a na gol je stao Marko Galić. Poslije uvodnih nekoliko pokušaja koji nisu dali rezultat, Tuzla Siti do izjednačenja dolazi u 62. minuti kada Irfan Handžić pogađa na asistenciju Đorđa Pantelića, koji je ponovo po ulasku u igru napravio značajan pomak u igri Tuzlaka. U 69. minuti i potpuni preokret, strijelac je na asistenciju Mešinovića Mehmedović. Uspjela je Tuzla Siti da stigne i do trećeg pogotka u 80. minuti preko Miće Kuzmanovića.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao, te je domaćin na Tušnju ostvario jako važnu pobjedu u borbi za opstanak u Premijer ligi Bosne i Hercegovine protiv direktnog konkurenta ekipe Posušja.

Igman 3 : 0 Sloga Meridian
Leotar 0 : 0 Sloboda
Tuzla City 3 : 1 Posušje
Zrinjski 2 : 3 Sarajevo
Široki Brijeg 1 : 0 Velež
Borac 2 : 0 Željezničar