Sloga poražena od šampiona Zrinjskig

Fudbaleri Sloge poraženi su od starog novog šampiona Bosne i Hercegovine Zrinjskog rezultatom 1:3. Sloga je povela na samom startu a Zrinjski je preokrenuo rezultat već do odmora. Prije početka utakmice kapiten Sloge Dušan Ristić čestitao je kapitenu gostiju Hrvoju Barišiću novu šampionsku titulu, tom prilikom uručio mu je prigodan poklon.
Već u na startu Sloga dolazi u vođstvo od 1:0. Po strani prošao je Mario Krstovski šutirao golman Zrinjskog kratko odbio a onda efektno šutirao Staša Baštić, lopta je od prečke se odbila u gol za veliku radost domaćih navijača. Prvu ozbiljniju priliku gosti koriste u 10.minutu i preko Marija Ćužea stižu do izjednačenja 1:1. U 14.minutu nakon kornera Sloga je bila u dobroj situaciji, međutim udarac Milanovića je izblokiran. Tekao je 29.minut bravura golmana Sloge Trake koji brani udarac Ćužea, akcija je nastavljena šutirao je Ilinković ponovo kao panter brani Trako. U toku je bio 35.minut u kaznenom prostoru Sloge povučen je Ćuže, on je pao i sudija je pokazao na bijelu tačku, siguran realizator je bio Tomislav Kiš za preokret i vođstvo Zrinjskog 2:1. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena ponovo maestralan čuvar mreže Sloge Elvir Trako, odbranio je odličan šut glavom Tomislava Kiša sa nekih sedam metara udaljenosti.
Igrao se 59.minut Staša Baštić je šutirao pravo u Topića. Tačku na "i" stavio je Mario Ćuženu 78.minutu svojim drugim golom na utakmici.
Sloga u narednom kolu gostuje ekipi Široki brijeg.

SLOGA MERIDIAN - ZRINJSKI 1:3 (1:2)

Strijelci: 1:0 Baštić u 2, 1:1 Ćuže u 10, 1:2 Kiš u 35 (iz jedanaesterca), 1:3 Ćuže u 78, Stadion: "Luke". Gledalaca: 700. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Božidar Rustić (Gradiška). Kontrolor suđenja: Asmir Budimlić (Bihać). Delegat: Radika Marić (Bijeljina). Žuti kartoni: Čolić, Ristić (Sloga Meridian)
SLOGA MERIDIAN: Trako, Nikolić, Popara (od 79. Zajić), Stevanović (od 65. Đorić), Krstovski, Čolić (od 65. Šaula), Lalić, Starčević (od 46.minuta Kulenović), Ristić, Baštić, Milanović. Trener: Vlado Jagodić.
ZRINJSKI: Topić, Barišić, Ćorluka, Kiš (od 88. Sabljić), Malekinušić (od 77.minuta Tičinović), Ćuže, Ilinković (od 77. Sučić), Memija (od 77. Bekić), Magdić, Kamenar, Vukotić. Trener: Krunoslav Rendulić.
Igrač utakmice: Mario Ćuže (Zrinjski)

Zvijezda 09 1 : 2 GOŠK
Tuzla City 3 : 1 Široki Brijeg
Igman 1 : 1 Posušje
Željezničar 0 : 0 Sarajevo
Borac 1 : 0 Sloga
Zrinjski 1 : 0 Velež