Posušje porazilo Borac i blizu je opstanka

U okviru 31. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine Posušje je ugostilo ekipu Borca na Mokrom docu, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:0

Utakmica je počela u odličnom tempu, te su prilike već u ranoj fazi viđene na obje strane. Prvo je u desetoj minuti Lukić šutirao sa 12 metara, ali je odbranio Kukić. Nakon toga u dva navrata šutirao je Vinko Rozić u 13. i 15. minuti utakmice, ali ni ti udarci nisu pronašli put do mreže.

Igrala se 19. minuta utakmice kada je pokušao Predragović sa preko 30 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Posušje je do kraja prvog poluvremena imalo više od igre, ali udarci Milanovića i Begića su završili u rukama Ćetkovića, dok je pokušaj Horića otišao preko gola. O dominaciji Posušja u prvom dijelu govori i podatak da su izveli osam kornera.

U nastavku utakmice Posušje je ponovo imalo više od igre, a i Branko Karačić je osvježio ekipu sa čak trostrukom izmjenom u 63. minuti utakmice.

Ispostavilo se to kao pravi potez jer je u 72. minuti utakmice nakon loše reakcije Envera Kulašina, rezervista Arijan Brković savladao Nikolu Ćetkovića i pogodio za konačnih 1:0.

Do kraja utakmice Borac je pokušavao da dođe do izjednačenja, ali većih prilika nije bilo, te je ostalo 1:0 u korist Posušja.

Ovom pobjedom Posušje je došlo do 34 boda koliko imaju i Igman i Sloga, dok sa druge strane u borbi za opstanak se nalaze još ekipe Tuzla sitija i Leotara sa po 31 bod, te Sloboda koja je u najtežoj poziciji sa 29 bodova.

Velež 3 : 3 Igman
Sarajevo 2 : 2 Željezničar
Posušje 1 : 0 Borac
Sloboda 2 : 1 Široki Brijeg
Sloga Meridian 1 : 3 Zrinjski
Leotar 3 : 2 Tuzla City