Sloga izborila opstanak (Foto)

U fenomenalnoj atmosferi pred oko 1 800 gledalaca i veliku podršku domaćih Vojvoda i gostijućih Vulturesa odigrana je utakmica posljednjeg 33.kola M:tel premijer lige Bosne i Hercegovine između domaće Sloge i Borca iz Banja Luke. Sloga je zabilježila pobjedu od 2:1 koja je vrijedna opstanka u najvišem rangu Bosne i Hercegovine.

U 9.minutu solo akcija nekadašnjeg igrača Sloge Jove Lukića, nanizao je nekoliko protivničkih igrača ušao u kazneni prostor i rezantnim udarcem savladao Traku za 0:1. Deset minuta kasnije odlična prilika za Slogu Staša Baštić je ubacio a onda neometan glavom preko gola šutira Miloš Nikolić. U 33.minutu u odličnoj prilici bio je Mario Krstovski ali nije bio precizan. Tekao je 35.minut odličan udarac Zajića odlazi tik pored stative gola Borca. U toku je bio 40.minut Zajić je oprobao udarac koji brani Bojan Pavlović. Nova prilika za Slogu bilo je to u 43.minutu odličan udarac Zajića bravurozno brani čuvar mreže Borca Bojan Pavlović. Sloga stiže do izjednačenja u prvom minutu sudijske nadoknade prvog dijela, nakon ubacivanja iz kornera od strane Baštića odlično je reagovao Mario Krstovski za 1:1 i veliku radost domaćih navijača.
Igrao se 54.minut centrirao je Luka Kulenović a glavom prečku pogađa Stevanović, odbijenu loptu prihvata rezervista Milan Lalić i dovodi Slogu u vođstvo 2:1. Bilježimo još jednu od nekoliko prilika i udaraca od strane Dimitrija Zajića, ponovo brani Pavlović bilo je to u 60.minutu. Samo minut kasnije ponovo dobra odbrana Borčevog golmana Pavlovića. U 86.minutu Stevanović šutira pravo u golmana Borca.
Premijerligaški fudbal igrat će se na dobojskim Lukama i naredne sezone. Iz lige su ispali Leotar iz Trebinja i Sloboda iz Tuzle. Šampion je Zrinjski kojo ide u kvalifikacije za Ligu šampiona, Borac, Željezničar i Sarajevo će igrati kvalifikacije za Ligu konferencije.

SLOGA MERIDIAN - BORAC 2:1 (1:1)

Strijelci: 0:1 Lukić u 9, 1:1 Krstovski u 45+1, 2:1 Lalić u 55, Stadion: "Luke". Gledalaca: 1 800, Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor). Pomoćnici: Božidar Rustić (Gradiška) i Damir Lazić (Brčko). Kontrolor suđenja: Rusmir Mrković (Sarajevo). Delegat: Goran Skoko (Ljubuški). Žuti kartoni: Krstovski (Sloga Meridian), Marčetić, Milojević, Cvijanović (Borac).
SLOGA MERIDIAN: Trako, Dadić (od 46.minuta Čolić), Nikolić, Zajić (od 70.minuta Bilal), Krstovski (od 89.minuta Omić), Starčević (od 46.minuta Stevanović), Ristić (od 46.minuta Lalić), Baštić, Milanović, Mihajlović, Kulenović. Trener: Vlado Jagodić
BORAC: Pavlović, Cvijanović, Vojnović (od 53.minuta Kovačević), Račić (od 73.minuta Kujundžić), Lukić, Blagaić (od 53.minuta Moconja), Milivojević, Popara (od 73.minuta Pejović), Sušić, Dojčinović, Marčetić. Trener: Vinko Marinović.
Igrač utakmice: Bojan Pavlović (Borac)

Sloga : Zvijezda 09
Sarajevo : Velež
Posušje : Zrinjski
Široki Brijeg : Borac
GOŠK : Željezničar
Tuzla City : Igman