facebook sharing button
twitter sharing button
viber sharing button
whatsapp sharing button

Fudbaleri Zrinjskog pobedili su posle preokreta AZ Alkmar 4:3 (0:3) u prvom meču u istoriji za klub iz Bosne i Hercegovine u grupnoj fazi evropskih takmičenja.

Golove za klub iz Mostara postigli su Zvonimir Kožulj u 48. minutu, Josip Ćorluka u 68. minutu, Aldin Hrvanović u 71. minutu i ponovo u 81. minutu Zvonimir Kožulj.

Za holandski tim precizni su bili Miron Van Brederode u 10. minutu, Sven Mijnans u 32. minutu i Dani de Vit u 44. minutu.

U drugom meču grupe Legija je bila bolja od Aston Vile 3:2 na domaćem terenu.

Nikola Milenković asistirao je Ranieriju kod njegovog drugog gola za Fjorentinu u remiju 2:2.

Bojan Radulović postigao je iz penala u nadoknadi gol za HJK, koji je poražen kod kuće od PAOK-a 2:3.

U Bratislavi Slovan je pobedio Klaksvik 2:1. Za domaćina Aleksandar Čavrić gol i asistencija, za goste Deni Pavlović gol.