29.10.2023 Administrator DC

Leotar treći na mitingu u Sarajevu

Plivači Leotara

U organizaciji Plivačkog kluba „ Bosna “ u Sarajevu  se 28.10.2023. godine, održavalo takmičenje pod nazivom  IX  Međunarodni plivački miting „ Bosna PICCOLO CUP 2023 “ .

Na takmičenju je učestvovalo  ukupno 27  klubova sa 427  takmičara od čega je 228 u muškoj i 199 u ženskoj konkurenciji.

Plivački klub Leotar predstavljali su : Aleksa Bogdanović, Aleksa Obadović, Aleksa Šaraba, Aleksa Škoro, Andrej Kisin, Andrej Kulašević, Andrej Ćuzulan, David Vučinić, Dimitrije Lozo, Luka Break, Matija Ateljević, Milan Ćukilo, Nikola Prelević, Radomir Popović, Uroš Hamović, Viktor Vasojević, Đorđe Grubač, Bogdana Bošnjak, Bojana Popović, Dunja Traparić, Elena Đogo, Iva Pljevaljčić, Jana Đurić, Lena Radulović, Marija Kurtović, Mila Pudar, Nina Brković.

Plivači Leotara osvojili su ukupno 26 medalja, od čega je deset zlatnih, pet srebrnih i jedanaest bronzanih medalja.

Pehare za najuspješnije plivače u pojedinačnoj kategoriji, osvojio je Aleksa Bogdanović i  Marija Kurtović.

Zlatne medalje osvoijili su : Luka Berak u disciplini 50 metara leđno, Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara prsno, Nikola Prelević u disciplini 50 metara prsno, Mila Pudar u disciplinama  50 metara slobodno i 50 metara delfin, Marija Kurtović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno, 50 metara prsno, 50 metara delfin i 100 metara mješovito.

Srebrne medalje osvojili su : Aleksa Bogdanović u disciplini 50 metara slobodno, Luka Berak u disciplini 50 metara slobodno, Lena Radulović u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara leđno i 100 metara mješovito.

Bronzane medalje osvojili su : Viktor Vasojević u disciplinama 25 i 50 metara slobodno i 50 metara delfin, Aleksa Bogdanović  u disciplini 50 metara leđno, Nikola Prelević u disciplini 50 metara leđno, Uroš Hamović u disciplini 50 metara prsno, Bojana Popović u disciplini 100 metara mješovito, muška štafeta 4 x 50 metara mješovito u sastavu : Luka Berak, Aleksa Bogdanović, Andrej Kisin, Matija Ateljević.

U ekipnom plasmanu od ukupno 27 klubova učesnika mitinga, plivači PK Leotar zauzeli su treće mjesto ekipno i nagrađeni su robnom nagradom.