Olimpijakos bolji od Zvezde

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Pireju u duelu devetog kola Evrolige protiv Olimpijakosa rezultatom 88:83 (20:23, 25:21, 19:9, 24:30)

Najefikasniji akter susreta koji je na kraju rešavan u uzbudljivoj završnici bio je Alek Piters sa rekordom karijere – 28 poena za 40 minuta provedeih na parketu!

Mustafa Fal je ostvario dabl-dabl sa 14 poena i 14 skokova u izostanku povređenog Nikole Milutinova.

U ekipi Crvene zvezde Meridianbet koja je dobro otvorila utakmicu, u dva navrata imala +8 (27-35 I 31-39) pa stala do kraja poluvremena Nemanja Nedović je bio najefikasniji sa 26 poena (4/8 za dva, 5/12 za tri). četiri asistencije i tri skoka. Miloš Teodosić je jedini još bio dvocifren sa 15 poena. Jago je imao devet, Mitrović osam, a Tobi i Bolomboj po osam.

Crveno beli su u drugom poluvremenu (na pauzu se otišlo rezultatom 45:44) odigrali dve potpuno različite četvrtine: Treću u kojoj su potpuno stali I dozvolili Olimpijakosu da se odlepi na plus 15, I četvrtu u kojoj su ogromnim naporima I pored velikog umora (ovo je bila četvrta utakmica u samo 6 dana I to bez Lazića, Hange, Simonovića I Nejpira) stigli do dramatične završnice I zaostatka od samo tri poene 83:86. Ne I dovoljno za veliki preokret.

OLIMPIJAKOS – CRVENA ZVEZDA 88:83
(20:23, 25:21, 19:9, 24:30)
Dvorana mira i prijateljstva, Pirej;
Sudije: Olegs Latiševs, Tomaš Travicki, Josip Radojković;

Crvena zvezda Meridianbet: Lazarević, Teodosić 15, Davidovac 5, Mitrović 8, Tobi 7, Bolomboj 7, Ilić, Nedović 26, Giedraitis 6, Kuzmić, Dos Santos 9;

Olimpijakos: Vokap 6, Kenan 15, Luncis 3, Larencakis 7, Rozekas, Papas, Fal 14, Papanikolau 11, Brazdeikis 2, Piters 28, Sikma 2, Tanulis;

Trener Crvene zvezde Meridianbet Janis Sferopulos:

”Mislim da je treća deonica odlučila. Nismo bili agresivni u odbrani. Bilo je teško vratiti se, ali smo to uradili. Imali smo svoje šanse u poslednjih nekoliko minuta. Nadam se da ćemo nešto izvući iz ove utakmice kao pouku”.

Crveno-beli se u petak vraćaju za Beograd, i konačno će imati koji dan više za odmor pošto u ponedeljak dočekuju Mornar u hali „Aleksandar Nikolić“ od 20 časova.