Partizan se mučio, ali dobio Albatrose

Krajem treće i početkom četvrte četvrtine, posle dosta propuštenih prilika da se stekne prednost, došlo je do izražaja da je Partizan kvalitetniji tim. U tom periodu su crno-beli prevdođeni vrlo dobrim Avramovićem praktično prelomili meč i obezbedili četvrtu ovosezonsku pobedu u Evroligi.

S obzirom da su Berlinci u prvih 20 minuta imali čak 11 izgubljenih lopti, prednost crno-belih je mogla i morala da bude veća još u prvom poluvremenu. Međutim, umor od meča u Minhenu i putovanja je učinio svoje.

Posle pet minuta igre Partizan posle trojke Nanelija vodi 12:8. Alba posle tajm-auta uzvraća serijom 6:0 i dolazi do prednosti – 14:12, posle čega Obradović uzima minut odmora. Kumađi sa linije slobodnih bacanja donosi Berlincima četiri poena prednosti 14:18. Obradović vrši dvostruku izmenu, umesto Nanelija i Kaminskog uveo je Doužera i Kabokla. Koji sekund kasnije izvodi i Ledeja, a u vratu šalje VukčevićaAvramović prekida seriju Albe, ali posle dobre odbrane pravi grešku u pik-en-rolu sa snažnim Brazilcem. Na sreću Alba ponovo gubi loptu (petu u prvoj četvrtini), što Avramović koristi da smanji zaostatak na samo dva poena. Posle još jedne greške gostiju crno-belima ostaju tri sekunde za napad, ali ne uspevaju da izjednače.

Druga etapa počinje promašajem Proćide, a onda Anđušić trojkom vraća prednost crno-belima – 21:20. Tim Šnajder uzvraća istom merom, ali se Avramović stuštio kao šilo za 23:23. Aleksa nastavlja seriju posle prodora sa 2+1, dovodi crno-bele na 26:23. Šnajder novom trojkom kažnjava loš napad Partizana, sledi nova greška Anđušića, ali Šnajderov flouter završava na obruč. Kaboklo postiže prve poene za 28:26.  Seriju grešaka sa obe strane sa dva realizovana penala prekida Pi Džej Doužer – 30:26, ali Samar uzvraća istom merom – 30:28.

Avramović sa dva slobodna bacanja dolazi do dvocifrenog učinka – 11 poena – 32:28. Ponjitka krade loptu, crno-bela četvorka ne pogađa trojku, ali Alba ne koristi kontru dva na jedan, a Ledej povećava prednost 34:28. Naneli pogađa trojku za 37:31, Braun uzvrća istom merom, a Ledej i Ponjitka sjajno koriste rupu u odbrani za 39:34. Međutim, potom primaju dva vrlo jeftina koša – 39:38. Naneli 40 sekundi pre kraja poluvremena pogađa dva slobodna bacanja, Timan koristi činjenicu da Kaboklo ima dve lične greške za 40:41. Trifunović, pet sekundi pre odlaska u svlačionice pogađa oba penala, a Proćida sa devet metara na isteku poslednjeg sekunda promašuje trojku.

Serijal neiskorišćenih napada i grešaka na obe strane nastavio se i u drugom poluvremenu, ipak, Alba ih ima manje i ponovo dolazi do prednosti – 46:45. Anđušić trojkom razbija Albinu zonu, ali Gabrijele Proćida ponovo uzvraća istom merom. Avramović ponovo pokazuje da je daleko najraspoloženiji u redovima i daje dvojku za 54:51. Albin trener traži čelendž, pregled traje nekoliko minuta, što izbacuje iz ritma oba tima. Ledej postiže dva bacanja za 56:51, Alba gubi još jednu loptu (15), što Ledej kažnjava trojkom za plus 8 – 59:51. Doužer postiće trojku za 62:52.

Nadovezuje se Anđušić za 13 razlikešut Šnajdera izvan linije 6,75 ulazi u koš, a posle provere sudije ga priznaju i Partizan u poslednju četvrtinu ulazi sa deset razlike.

Avramović 17. poenom otvara poslednju četvrtinu, Tomas pravi faul u napadu nad AnđušićemAleksa ne koristi ulaz, a Timan postiže koš. Anđušić i Kaminski promašuju a Timan spušta na minus osam – 59:67. Ledej trojkom prekida post crno-belih – 70:59. Posle poena Kabokla, u sledećem napadu Doužer sjajno pronalazi Nanelija i crno-beli se odlepljuju na 74:61. Odsustvo Alekse Avramovića u igri se odmah odražava na prazan hod i Obradović ga na početku 37. minuta uvodi svežeg za finiš. U poslednji 100 sekundi crno-beli su ušli sa 15 poena prednosti 84:69, Avramović je ubacio još jednu trojku, ali trenutak dekoncentracije dovodi ih na samo deset poena viška 84:74.

Kaboklo je polovičan sa linije penala 85:74, za promašaj se iskupljuje krađom lopte Samaru i 32 sekunde pre kraja sa dva bacanja potvrđuje uspeh crno-belih 87:74. Berlinci gube loptu i crno-beli imaju poslednji napad. Naneli je sekund pre kraja postavio konačan rezultat.

PARTIZAN – ALBA 89:74 (18:20, 25:20, 22:15, 24:19)

Beograd – Dvorana: „Štark arena“. Gledalaca: 18.912. Sudije: Perez, Zamojski, Buber,

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 14, Drezgić, Avramović 20 (7-6, 6-1, 5-5), Jaramaz, Naneli 14, Anđušić 16 (4-2, 7-4), Trifunović 2, Doužer 5 (4 sk, 4 as), Ponjitka 2, Kaminski 9, Kaboklo 7 (5 sk).

ALBA: Braun 8, Proćida 3, Vecel 8, Delou, Matišek, Šnajder 12, Tomas 2, Nikić, Samar 4, Olinde 10, Kumađe 8 (11 sk), Timan 21 (10-8, 10, 5-5).