Derbi kola u Derventi bez pobjednika: Domaći imali napad za pobjedu

Derbi kola Prve rukometne lige Republike Srpske u Derventi između istoimene ekipe i Mladosti iz Banjaluke završio je bez pobjednika 25:25.

Domaći nešto lošije otvaraju meč pa nakon pet minuta igre imali su dva gola zaostatka (2:4), ali već u 11. minuti imali su vodstvo od 6:4. Držali su Dervenćani prednost i na polovini prvog dijela (9:6), ali Mladost uspijeva do kraja da se posloži i na odmor se otišlo neriješnim rezultatom 15:15.

Na startu drugog poluvremena bolja igra Dervente, ali vrlo brzo Mladost dolazi do svoje igre i 11. minuta prije kraja imaju pet golova viška (18:23). Ipak,  ni ovo nije bilo dovoljno za sigurnu pobjedu uslijedila je triler završnica i na kraju konačnih 25:25, iako je Derventa imala napad za pobjedu.

U redovima Dervente istakao se Drinić sa 16 odbrana, dok je 9 golova postigao Šarenac, 6 kapiten Sibinčić, te 4 Milinković. Dobru rolu imao je i golman gostiju Sopko sa 13 odbrana, dok su Bezbradica i Marinović postigli po 5 golova, a Kovačević 4.

Banjalučki sudija Vedran Šatordžija,  koji je sudio u paru sa Vladimirom Baraćom iz Gradiške, domaće igrače isključio je 12 minuta, a goste 4 minuta.

Derventa u narednom kolu gostuje u Kotor Varošu, dok Mladost dočekuje Kozaru iz Gradiške.

Višegrad - HED : ORK Borac
Kotor Varoš : Sloga
Mladost 28 : 22 Derventa
Bijeljina : Kozara (G)
Slavija : ORK BL