Radnik poklekao na Grbavici, Borac prvi usporio Slogu

Foto/ Sport1

Futsaleri Željezničara rezultatom 4:3 su savladali Radnik na Grbavici u derbi susretu 6. kola Premijer lige BiH, koji je opravdao očekivanja.

Bio je meč dosta tvrd kroz najveći dio prvog poluvremena, a činilo se da bi gosti mogli na odmor sa vodstvom, nakon što je minut do kraja prvog dijela pogodio Mirko Marinković. Ipak, domaći su brzo stigli do poravnanja, a pogodio je Tabaković u posljednjoj minuti prvog dijela.

Cvijetin Pavić u 23. minuti donosi gostima novo vodstvo, ali Željezničar sa dva brza gola preokreće rezultat. U 26. minuti, izjednačio je Čovrk, da bi već u narednoj minuti autogolom Jovića Plavi stigli do vodstva.

No, nije se ni Radnik predavao. U 33. minuti je za novo poravnanje pogodio Dejan Pavlović, a taj je rezultat bio aktuelan skoro do samog kraja. Činilo se već da će meč biti okončan rezultatom 3:3, a onda je za veliku pobjedu Željezničara pogodio Senahid Zeba.

Borac i Sloga su remizirali u Boriku 2:2, te su Banjalučani tako prvi koji su uspjeli usporiti Slogu i uzeti im barem bod u prvih šest utakmica. Povela je Sloga u 11. minuti pogotkom najboljeg strijelca, Admira Zukana. Bio je to i rezultat tvrdog prvog poluvremena, a slično se nastavilo i u drugom dijelu. Andrej Pavlović je donio izjednačenje Borcu, ali brzo Sloga ponovo vraća prednost, strijelac Vahid Halilović, Konačnih 2:2 postavlja u 35. minuti Srđan Eskić.

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred