Monako pao u produžetku

Partizan - Monako

Partizan Mozzart Bet je nakon produžetka savladao Monako sa 89:85 (16:13, 16:22, 19:16, 21:21, 17:13)

Parni valjak je ponovo prešao dug put do nove velike pobede u Evroligi! Kao i protiv Panatinaikosa, Partizan Mozzart Bet je na terenu ponovo bio 45 minuta i ponovo je odneo pobedu! U 12. kolu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja, crno-beli su savladali Monako sa 89:85.

Tvrdu prvu četvrtinu, u svoju korist su rešili košarkaši Partizana sa 16:13, da bi gosti uzvratili u drugoj deonici i na pauzu između dva poluvremena otišli sa prednošču od tri poena. Ujednačena treća deonica, donela je potpuni egal i rezultat 51:51 pred četvrtu četvrtinu. U trideset i petom minutu utakmice, crno-beli su zahvaljujući seriji pogodaka imali 63:55 i kontranapad iz kojeg je šut Danila Anđušića za tri poena završio na obruču. Gosti su to iskoristili i na dva minuta pre isteka 40. stigli do izjednačenja (66:66).

Tada Kaboklo i Panter donose +4, ali na drugoj strani Majk Džejms pogađa trojku i najavljuje ono što će uslediti. Deset sekundi pre kraja, Naneli realizuje dva slobodna bacanja za +3, ali Majk Džejms postiže još jednu trojku i uvodi meč u produžetak.

U dodatnih pet minuta igre, crno-beli uspevaju da sigurnijom igrom dođu do prednosti i pobede koju je na sekund pre kraja, sa linije slobodnih bacanja potvrdio Džejms Naneli. (89:85)

Posle meča, trener Partizana Mozzart Bet Željko Obradović je izjavio:

"Veoma sam srećan što smo dobili utakmicu, još jedan neverovatan meč, veoma sličan onom koji smo igrali prošle nedelje. Čestitke igračima, našim ljudima koji su bodrili tim sve do poslednje sekunde. Ovo je prilika da pohvalim sve igrače", istakao je Obradović.