KMF Radnik jesenji šampion Premijer lige

Futsaleri Radnika iz Bijeljine jesenji su prvaci Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Semberci su večeras u posljednjem kolu prvog dijela sezone sa 5:1 savladali u derbiju Slogu iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja u Bijeljini 5:1.

Drugoplasirani tim Premijer lige BiH, koji je do ovog kola bio bodovno poravnat sa Radnikom, odgovarao je na Radnikov višak petnaest minuta, ali kada su primili dva gola u kratkom razdoblju nije im više bilo povratka.

Stefan Rakić je načeo goste, a odmah se na njegov gol naslonio i Dejan Pavlović i to je bilo 2:0 na poluvremenu. U nastavku susreta Dejan Pavlović postiže još jedan gol za 3:0, a onda pobjedu ovjeravaju Daniel Jović i Mirko Marinković. Sve što je Sloga uspjela bio je gol Admira Zukana za utješnih 5:1.

KMF RADNIK MD SHOP - MNK SLOGA GORNJI VAKUF/ USKOPLJE 5:1 (2:0)
Dvorana Gimnazije "Filip Višnjić", Bijeljina
Gledalaca: 500
Sudije: Siniša Ivančević i Aleksandar Railić (oba Banjaluka)
Strijelci: 1:0 S. Rakić 15, 2:0 Pavlović 16, 3:0 Pavlović 24, 4:0 Jović 35, 5:0 Marinković 37, 5:1 Zukan 38
Žuti kartoni: Jović, Trifković (predstavnik) (Radnik), Zukan (Sloga)

RADNIK: Ružičić, Pavlović, Arnautović, MArinković, Pavić, Bećirović, Jovanović, Trifković, Miljković, Isanović, S. Rakić, N. Rakić

SLOGA: Delić, Latić, Milanović, Halilović, Zukan, Marinčić, Hodžić, Bilkan, Mušan, Demirović, Jusufbašić, Turić, Sušić, Gvozden

Sarajevo 6 : 5 Salines
Sloga 4 : 1 Radnik MD Šop
Borac 2 : 4 Mostar SG
Brotnjo 3 : 7 MNK Hercegovina
Željezničar 7 : 5 Sloboda Kompred