Orlovi porazom otvorili drugu fazu WABA lige

Orlovi - Sloga, Ppžega

Košarkašice Orlova večeras su na domaćem terenu izgubile od Sloge iz Požege rezultatom 75:80. Utakmicu su bolje otvorile gošće, ali je domaći tim preokrenuo i prvu četvrtinu riješio u svoju korist 16:15.

U nastavku su se ekipe smjenjivale u vođstvu, viđena je neizvjesna igra uz dosta izgubljenih lopti sa obje strane.

Ipak, većinom su košarkašice Sloge imale prednost, ali su Banjalučanke držale priključak. Pitanje pobjednika nije se znalo do samog kraja kada su gošće odigrale pribranije i na kraju slavile. U ekipi Sloge najbolja je bila Nataša Filipović sa 18 poena. U Orlovima, Nataša Šobot postigla je 25, a Aleksandra Mužević 19.

U Orlovima je večeras debitovala Gorana Marjanović, koja je za tim iz Banjaluke igrala i u završnici šampionata B i H prošle sezone.