FSA Prijedor se popeo na Brdo

Ekipa FSA Prijedor FOTO: FSA Prijedor

Komšijski prijedorski derbi pripao je ekipi FSA Prijedor koja je u goleadi savladala OFK brdo iz hambarina rezultatom 4:3 u utakmici sa preokretima i velikom neizvjesnosti.

Poveli su gosti golom Čigozija Okorija u 17. minutu, a izjednačio je Stanko Crnobrnja u 28. minutu i bio je to rezultat prvog dela. Čim je krenuo nastavak Miloš Stević je doveo OFK brdo ponovo u vođstvo, a onda je Stefan Mikić s adva gola preokrenuo rezultat u korist popularnih “akademaca”. Novo izjednačenje je uslijedilo u 83. minutu pogotkom edsona Žunija Alveša, a dva minuta kasnije konačan rezultat postavio je rezervista Dušan Knežević.

FSA Prijedor – OFK Brdo   4:3 (1:1)

Stadion: “Poljana” u Prijedoru. Gledalaca: 150. Sudija: Srđan Landup (Banjaluka). Strijelci: 0:1 Okori (17), 1:1 Crnobrnja (28), 1:2 Stević (47), 2:2 S. Mikić (61), 3:2 S. Mikić (63), 3:3 Alveš (83), 4:3 D. Knežević (85). Žuti kartoni: Drljača (FSA Prijedor), Bundalo (OFK Brdo). Crveni karton: Edson Žunio Alveš (OFK Brdo) u 83. minutu.

FSA PRIJEDOR: Zmijanjac, Stojaković (od 46. B. Mikić), Crnobrnja, Golić (od 46. Vujčić), Četačukvu, Marinović (od 72. D. Knežević), V. Mršić (od 60. S. Mikić), N. Knežević, Dobrijević, M. Mršić, Drljača (od 72. V. Mikić).

OFK BRDO: Babić, M. Trkulja (od 60. Stupar), Okori (od 58. Kosta), Isaković, Miodragović (od 46. D. Trkulja), Marmat, Mijić, Bundalo, Miljević (od 46. Stević), Dedić, Alveš.

Čelinac 4 : 4 Tekstilac
Gorica 3 : 1 Sloboda
Proleter 3 : 3 FSA
Brdo 3 : 2 Borac
Jedinstvo 2 : 3 Sloga (S)
Crni vrh 0 : 1 Dubrave
Progres 2 : 2 Polet 1926
Naprijed 1 : 2 Sloga (T)