Pol Pogba potpisao za Monako: emocije na površini nakon 18 mjeseci pauze

Pol Pogba

 

Pol Pogba se zvanično vratio profesionalnom fudbalu potpisavši dvogodišnji ugovor s Monakom. Tokom svečanosti potpisivanja, tridesetdvogodišnji francuski veznjak nije mogao zadržati emocije—rasplakao se, otkrivši koliko su mu prethodni mjeseci bili iscrpljujući.

 Pogba nije igrao od 3. septembra 2023, kada je posljednji put nastupio za Juventus protiv Empolija. Nedugo potom pao je na doping testu. Iako mu je prvobitno izrečena četverogodišnja suspenzija, nakon žalbe Arbitražnom sudu u Lozani kazna je smanjena na 18 mjeseci.

U nedavnom intervjuu za francuske medije, Pogba je najavio veliki povratak:  “Odlučan sam vratiti se na teren mentalno i fizički spreman.”

Put jednog šampiona Njegov fudbalski put započeo je u Torsiju i Avru, a sa 16 godina je prešao u akademiju Mančester junajteda. Nakon neuspješnog pokušaja da se nametne u prvom timu, 2012. godine odlazi u Juventus i tamo stječe svjetsku slavu. Godine 2016. vraća se u Junajted  za tada rekordnih 105 miliona eura. U ljeto 2022. vraća se u Juventus, ali taj povratak nije donio očekivane uspjehe, a saradnja je zvanično okončana u novembru prošle godine.

Pogba sada nosi dres Monaka i već u prvoj sezoni će imati priliku igrati Ligu prvaka. Kako i sam kaže, donosi novu energiju i ogromnu želju da dokaže da još nije rekao posljednju riječ na terenu—mjestu gdje je oduvijek najbolje govorio.


XS SM MD LG XL XXL