
Četvrti po redu tradicionalni Božićni turnir „Istočno Novo Sarajevo“ ove godine počinje 22. decembra.
Tim povodom danas je u Istočnom Sarajevu održana konferencija za novinare na kojoj je turnir i početak prijava za turnir najavio direktor turnira Mirko Čampara i član organizacionog odbora Bojan Govedarica.
- Čast mi je što će i ove godine pod pokroviteljstvom INS biti organizovan turnir u futsalu, koji već sada slovi za jedan od najkvalitetnijih u regiji. Ne možemo reći da smo najbolji samo u smislu tradicije, jer je ovo tek četvrto izdanje, ali pariramo turnirima u regiji koji godinama slove za najbolje turnire u regiji. Mogu reći da se i naš turnir etablirao kao jedan od najboljih. I ove godine imamo najave učestvovanja kvalitetnih ekipa, prema preliminarnim najavama tu će biti futsaleri iz BiH, Srbije, Hrvatske, Brazila. Sigurno da će svi koji dođu u dvoranu imati šta da vide. Imamo četrnaest takmičarskih dana na raspolaganju, planirano je da finale bude 8. januara, rekao je član Organizacionog odbora, Bojan Govedarica.
Direktor turnira Mirko Čampara je istakao da je organizacija najjači dio ovog turnira i da su to riječi ljudi koji već godinama igraju turnire širom regije.
- Na redu je četvrti Božićni turnir koji se održava u sklopu „Zime Istočno Sarajevo“ koje organizuje naša opština, koja se potrudila u godinama iza nas da bude maksimalna podrška. Sigurno da će turnir biti kvalitetan, ima par ekipa koje se već ističu, prema informacijama koje dobijamo, imaćemo igrače i inostranstva. Promijenili smo malo nagradu, povećana je, prva je 15.000 KM, druga 3.000 KM, treća 2000 KM, četvrto mjesto 500 KM, a novina je nagrada za fer-plej, gdje želimo da promovišemo prave vrijednosti, i oni će dobiti novčanu satisfakciju od 500 KM. Prethodnih godina su bile 24 ekipe, nećemo žaliti ako ove godine bude i više. Ako ne, biće dovoljno i 24. Prijave traju do 18.12, izvlačenje je 20.12 i biće prenošen uživo. Kotizacija je 300 KM, kao i prethodnih godina, to nismo dirali, smatramo da je to dovoljno. Trudićemo se da budemo organizacijski na nivou prethodnih godina, a mislim da smo tu bili i najjači. To su utisci igrača koji dolaze sa strane, igrača koji igraju turnire. Ja ne volim da kažem da je ovo turnir, već da je ovo ozbiljna organizacija, ozbiljno takmičenje. Ono što smo mi uspjeli u protekle tri godine, pokušaćemo barem blizu da ponovimo barem što se tiče tog organizacijskog dijela.
