Remi kod Želje

U trećoj pripremnoj utakmici igranoj u Doboju protiv Željezničara, ekipa Vranjaka  je odigrala neriješeno 1:1,a strijelac za goste  bio je  Ratko Dudić.

U ovoj utakmici vidjena su dva totalno različita poluvremena...

Prvo poluvrijeme iz udžbenika,sve idealno,baš onako čemu se teži u Vranjaku. Posjed lopte ubjedljivo na njihovoj  strani,dominacija na terenu ,presing, stvaranje šansi,bezbroj ubacivanja po boku,7-8 izvedenih kornera za poluvrijeme,ali bez prave realizacije sve do 32.minute kada je na centaršut Ristića na pravom mjestu bio Dudić i samo pospremio loptu u mrežu sa 4-5 metara od gola.

Imali su svoje šanse i Trepić nakon prekida,pa šutevi Dudića,Siniše Sarkića te neopravdano poništen gol upravo Siniši Sarkiću nakon jedne odlične akcije.

Domaći su svoju jedinu šansu u prvom poluvremenu imali pred kraj poluvremena,kada je na centru Čakarević pobjegao gostujućem  stoperu i prebacio loptu na drugu stranu do svog saigrača a ovaj odlično šutirao u donji desni ugao gola Vranjaka ,medjutim Stjepanović je uspio da spasi svoj gol.

Drugo poluvrijeme ponovo za udžbenike,ali možda za temu "Od sjaja do očaja"...neshvatljivo loše,kao da je druga ekipa istrčala na teren a nije...Gosti su stali,vjerovatno ubijedjeni da ce lako privesti meč kraju,a domaći preuzeli inicijativu i držali loptu.Nijedan segmenat igre iz prvog poluvremena nije primjenjen u drugom,ni trka,ni pas,ni kretanje bez lopte,tako da dešavanje na terenu ne treba da čudi.

Na sve to došla je  i nesigurnost u zadnjoj liniji,loša rješenja prilikom iznošenja lopte pa nakon jednog centaršuta sa desne strane prvo Spasojević a onda i Janković rade vezane greške te iz ničega domaći dolaze do penala,iz koga Oliver Cvijetić poravnava na 1:1.

Do kraja utakmice Željezničar se opredijelio na kontranapade,a gosti  pokušavali šutevima Dudića,Gajića i prodorima Petrovića ali bez uspjeha,ostalo je 1:1.

11 Zvijezda 24 9 4 11 31
12 Mineral 24 8 3 13 27