Mlade derventske rukometašice gostovale u Zavidovićima

Novo prijateljstvo rodilo se između ŽRK “Derventa” i ŽRK “Krivaja”, koji su u Zavidovićima odigrali prijateljske utakmice u četiri uzrasne kategorije, 2006., 2008., 2009. i 2010. godište.

Kod generacije 2006. odigrana su četiri poluvremena po 15. minuta gdje su sve igračice dobile priliku, kako kod domaćina tako i kod gošći, te je konačan rezultat bio 31:16 za ekipu Dervente.

Slavlje kod uzrasta 2008. pripalo je domaćima 13:9, dok su kod godišta 2009. i 2010. pobjede pripale Dervenćankma.

“Zadovoljni smo viđenim u Zavidovićima, te su naše igračica ponovo pokazale da imaju budućnost. Već narednog vikenda, tačnije u subotu u goste nam na prijateljski meč dolazi ekipa iz Teslića, kako bi provjerili prvu ekipu pred početak Druge lige  RS”, ističu treneri u derventskom klubu Davor Todorić i Jelena Simić.

Takođe, naredne nedjelje mlade nade će u okviru Lige Slavonije odmjeriti snage sa ekipom Iloka.