Birač ogorčen zbog izgubljenog meča

U susretu ekipa koje se bore za opstanak u ligi, Lokomotiva je u Brčkom pobijedila Birač iz Dervente rezultatom 3:1.

Domaća ekipa do prednosti dolazi  već u 5. minutu, nakon što je Jokanović uputio centaršut iz kornera sa lijeve strane, na loptu  je natrčao Ćumurović i pogodio za 1:0. Rano vođstvo Birač nije obeshrabrilo i dali su sve od sebe da rezultat poravnaju. U 11. minutu Borić šalje dobru loptu do Markovića koji sa dvadesetak metara pogađa lijevi ugao mreže Brčaka. Ostatak prvog dijela protekao je u nadigravanju ekipa, stvoreno je nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo. Par minuta nakon povratka sa odmora, Brčaci postižu svoj drugi gol. Mišković šalje dugu loptu do Petrovića, on diže na Simića koji šutira i nekako uspijeva ugurati loptu u gol, pored Bogičevića koji je do tada imao  2-3 odlične  intervencija. Konačni rezultat 3:1 u 75. minutu svojim drugim pogotkom  postavlja D.Simić kome je Šahmanović poslao dugu loptu, a on bio brži od štopera gostiju i lijevom nogom pogodio u desni ugao mreže Birča.

U timu iz Dervente smatraju da su oštećeni određenim sudijskim odlukama.

„Očekivali smo veoma tezak meč, ali nismo očekivali da će fudbal biti u drugom planu, i da će nešto drugo odlučivati o pobjedniku. Nakon korektnog prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, ali u nastavku je uslijedio niz čudih odluka sudijske trojke. U petom minutu drugog dijela glavni sudija i prvi pomoćnik ne vide, ili neće da vide,  očigledan prekršaj na sredini terena, iako su bili udaljeni tri metra od mjesta događaja, ali u istom napadu prvi pomoćnik vidi, sa 60 metara, da je lopta navodno prešla gol liniju, kada je Bogičević  četiri puta odbranio pokušaje domaćih. Poslije, po našem mišljenju, izmišljenog gola,  preuzeli smo inicijativu, i nakon kornera domaći igrač  sa obje ruke drži Andrića i obara ga na zemlju, ali sudija ponovo neće da vidi prekršaj i nastavlja igru. Tada smo shvatili da nemamo šta da tražimo u Brčkom i do kraja primili još jedan pogodak. Zahvaljujemo se domaćim igračima na korektnom ponašanju, ali moramo istaći da je grupa njihovih navijača tokom cijele utakmice vrijeđala naše igrače", kazao je Milenko Marković, strijelac pogotka za ekipu iz Dervente.

Lokomotiva (Brčko) – Birač (Derventa) 3:1 (1:1)

Stadion Lokomotive u Brčkom

Gledalaca: 60

Sudija: Danijel Mijatović (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 Ćumurović u 5, 1:1 Marković u 11,  2:1 D.Simić u 51, 3:1 D.Simić u 75.

Žuti kartoni: Bogičević, Marković (Birač)

Lokomotiva: Radovanović, Gavrić, Mišković, Petrović, Simić, Đukanović (od 46. Šahmanović), Jokanović (od 87. Goletić), Ćumurović (od 24. S.Simić), Balorda, Dragičević, Marković

Birač: Bogičević, Dragić, Simić, Dukić, Andrić, R.Đurić, Kandić, Bojanić (od 74. Vitić), Borić, Marković, Pejanović

Trener: Radenko Borić

Igrač utakmice: Darko Simić (Lokomotiva)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica