Milići pregazili Majevicu

Kao što je i očekivano, Milići, lider regionalnog Istoka,  su, u 28. kolu, na svom terenu, savladali posljednjeplasiranu Majevicu iz Lopara, sa visokih 7:0.

Neprikosnoveni lider regionalnog Istoka: FK Milići

Od samog starta domaća ekipa je zadominirala terenom pa već u 4. minutu, dolazi do prednosti od 1:0 kada Ružičić šalje  dubinski pas prema Vidoviću koji izlazi 1 na 1 sa golmanom i rutinski postiže pogodak. Na 2:0 prednost je povisio  Ružičić u 28. minutu, koji,  nakon kornera Antunovića, hvata volej pod samu prečku, sa nekih 18 metara. Već u sljedećem napadu, dva minuta kasnije,  Marinković, nakon idealnog centaršuta Teodorovića, odličnu akciju po desnoj strani završava poslavši loptu, poluvolejem sa 7 metara,  iza Tomićevih leđa za 3:0. U samom finišu prvog dijela susreta, Jolović iz drugog plana utrčava iza leđa odbrane gostiju i maestralno smješta loptu u mrežu Loparana, za visokih 4:0, rezultat s kojim se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu ponavlja se slična priča. Gosti su se malo opustili i počeli da igraju, ali sem nekoliko pasova na sredini i oko 16 metara, nisu ništa konkretnije uradili, dok su Milićani nastavili u ritmu kojim  su završili prvo poluvrijeme. Nakon osam  minuta igre, Sušić ima dobru šansu, ali golman gostiju brani, ali mlada nada Milića ne odustaje i u sljedećem napadu, lijepim driblingom lažnjakom, sa ivice šesnaesterca pravi sebi prostor za šut i jakim udarcem  pogađa kontra ugao, za svoj prvi pogodak u ovoj sezoni i 5:0 za Miliće. Najbolji strijelac u domaćoj ekipi, Marinković, u 73. minutu povećava  rezultat na 6:0, a sedam minuta kasnije na 7:0, oba pogotka postigavši na identičan način – primivši loptu na nekih dvadeset metara, solo prodorom stiže ispred gola gostiju i trese njihovu mrežu. Odlična igra domaćih donijela je još mnogo šansi koje su mogle povećati rezultat, ali šutovi: Antunovića, Teodorovića, Marinkovića, Jolovića, Vidovića i Došića bili su ili neprecizni ili je mladi golman Majevice odličnim odbranama uspio da ih zaustavi, tako da je susret završen rezultatom 7:0.

Iako ih svi već vide u drugoligaškom društvu, Milićani su oprezni i hladne glave čekaju posljednja dva kola.

„U najavi utakmice rekli smo da je ovaj susret za nas  izuzetno važan i da ćemo u njega ući krajnje ozbiljno i odgovorno,  iako smo bili totalni favoriti. Drago mi je što smo opravdali taj epitet i približili se i zadnjoj stepenici,  koja nam otvara vrata Druge lige. Na ruku nam je išao i kiks Rudara 1925 u Potočarima,  pa sada imamo 7 bodova prednosti u odnosu na njih, ali, matematički još nismo osigurali titulu,  jer, od ovog kola drugoplasiranoj ekipi, naših komšija iz Šekovića, bježimo 5 bodova. Priliku da prekoračimo tu stepenicu imamo u nedjelju, na veoma vrućem terenu u Tršiću,  gdje možda i uz bod,  sa određenim rezultatom iz Batkovića,  i zvanično možemo da se okitimo titulom. Ovom prilikom bih želio i da pohvalim ekipu Majevice koja je na sve utakmice došla,  i fer i korektno privela takmičenje kraju,  iako nikakvih šansi za opstanak nije imala. Pohvalio bih i igrače tog kluba koji su, većinom, dječaci sa nepunih 18 godina, koji se bore i na svakoj utakmici trude da daju sve od sebe, kao i odličnog,  mladog golmana Tomića koji je protiv nas čuda radio na golu i u mnogim prilikama on je jedini krivac što rezultat nije bio drugačiji. Mislim da ovi momci zaslužuju više i vjerujem da će doći vrijeme koje će biti mnogo bolje za njih“, istakao je Dragan Đorđić, kapiten Milića.

Milići – Majevica (Lopare) 7:0 (4:0)

Stadion Supač polje

Gledalaca: 80

Sudija: Danijel Mijatović (Bijeljina)

Strjelci: 1:0 Vidović u 4, 2:0 Ružičić u 28, 3:0 Marinković u 30, 4:0 Jolović u 39, 5:0 Sušić u 60, 6:0 Marinković u 73, 7:0 Marinković u 80.

Žuti kartoni: Mičić, Došić (Milići)

Milići: Đorđić, Jolović, Vidović, Jovanović, Marinković, Teodorović, Antunovioć, Došić, Sušić, Mičić, Ružičić

Trener: Ranko Lalović

Majevica: Tomić, V.Prelić, Tošić, Bojić, Lj.Ristić, J.Ristić, Despotović, Tanacković, R.Prelić, Maksimović, Spasojević

Igrač utakmice: Mirko Marinković (Milići)

Sloboda 2 : 2 OFK Trnovica
Mladost 5 : 4 Vlasenica
Partizan 5 : 1 Majevica