Nevesinjci kadetski šampioni Republike Srpske

Kadeti Veleža, Nevesinje

Kadetska selekcija Veleža danas je napravila pravi podvig i zaslužila titulu prvaka Republike Srpske. Nakon poraza u prvoj utakmici u Rogatici 0:2 nevesinjski mladići su danas ostavili srce na Gradskom stadionu i rivala ubjedljivo porazili 4:0.

Već poslije prvog gola Ivezića u 22. minutu Velež je nagovijestio da može nadoknaditi deficit iz prve utakmice. Rastrčani Nevesinjci su do kraja poluvremena preko Sikimića pobrisali minus, a u drugom poluvremenu su nastavili divovsku borbu. Već u 52. minutu Radojičić donosi novo slavlje, a tačku na ovu utakmicu stavio je Repović bijegom preko pola terena.

Današnje izdanje Veležovih mladića biće upisano u najljepše stranice vremeplova nevesinjskog kluba. Ne samo zbog prvog naslova prvaka RS za neku omladinsku selekciju , nego i zbog pravog sportskog pristupa i vjere u trijumf.

VELEŽ – MLADOST 4:0 (2:0)

Gradski stadion u Nevesinju. Gledalaca: 100. Sudija: Željko Rosandić (Trebinje). Strijelci: 1:0 Ivezić, 2:0 Sikimić, 3:0 Radojičić, 4:0 Repović.

VELEŽ: Pojužina, Kalem, Vukosav (Grahovac), Šarenac, Vujičić, Sikimić, Repović, Ivezić (Andrijašević), Radojičić (Torović), Mrkajić, Ivanišević.

MLADOST: Kojić, Pavlović, Dan. Karlić, Šalić, Šarenac, Duvnjak, Marijanović, Dar. Karlić, Bogdanović (Đurić), Popović, Obradović.

Novi Grad 0 : 2 Bosna
Slavija 3 : 1 Bosna Union
Sutjeska 0 : 3 Rudar
Ilijaš 4 : 1 Željezničar
Goražde 1 : 3 Radnik
Olimpik 1 : 1 Sarajevo