Srbija maksimalna i protiv Slovačke

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije savladala je selekciju Slovačke sa 3:0 (25:19, 25:20, 25:21) u 2. kolu Evropskog prvenstva u Belgiji.

Nakon sjajne partije protiv Njemačke, tim Slobodana Kovača je nešto slabije ušao u meč sa Slovačkom. Protivnik je imao konstantnu prednost do sredine seta, ali tada Srbija pravi seriju 5:1 i zatim lagano privodi set kraju (25:19). U drugom setu je sve išlo dosta lakše za srpske odbojkaše, rano su stekli veliku prednost i sa 25:20 osvajaju ovaj dio igre.  Treći set Slovaci puno bolje otvaraju i imaju vođstvo od 11:6, no brzo je na semaforu pisalo 16:14 za Srbiju. Do kraja je ta razlika povećana i sa 25:21 je ostvarena i druga pobjeda na šampionatu.

Najefikasniji na meču bio je Kovačević sa 17 poena, po 11 su imali Krsmanović i Ivović, a Luburić jedan manje, dok se na drugoj strani istakao Patak sa 12 poena. Naredni meč odbojkaši Srbije igraju sutra u 20.30h protiv Španije.