Trnovica iznenadila Slobodu

Utakmica u Trnovici bila je jedna od najzanimljivijih u  sedmom  kolu  regionalnog Istoka. Trećeplasirana Sloboda, koja je na gostovanje stigla kao favorit, sa devet bodova više od domaćina, koji je bio na 13. poziciji, neslavno se provela. Osim ubjedljive pobjede koju je Trnovica upisala rezultatom 4:2, ovaj meč je ekipi iz Donjih Zagona donio dva crvena kartona.

Iznenadili favorita: OFK Trnovica

Obje ekipe u ovaj susret su ušle borbeno i agresivno, a prvi do vođstva dolaze domaćini. Već u 5. minutu D.Mićić kroz sredinu razmjenjuju dupli pas sa Maksimovićem, i akciju završava odličnim šutem u mrežu Kapetine. Dvadesetak minuta snage su bile izjednačene, a onda u 28. minutu, Rosuljaš  sa desne strane po zemlji šalje jak centaršut na koji Rakita natrčava i ubacuje loptu u gol za poravnanje rezultata. Ipak, radost gostiju nije dugo trajala, jer osam minuta kasnije, nakon identične akcije Maksimovića i D.Mićića Trnovica ponovo dolazi do prednosti i na odmor se odlazi s rezultatom 2:1.

Drugi dio počinje  ofanzivom gostiju. Igrači Slobode su  sitnim pasovima držali loptu u svom posjedu, a onda Vićanović driblingom izbacuje dva domaća igrača,  sa 25 metara šutira jako  u golmana, on odbija loptu pravo na nogu Rakiti koji svoj tim još jednom dovodi do izjednačenja 2:2. Trnovica ne odustaje od namjere da upišeprvu pobjedu u sezoni, pa dobro organizovani napadi daju rezultat i u 59. minutu Radić sa nekih 18 metara matira čuvara Slobodine mreže i mijenja rezultat na 3:2. Konačni rezultat postavlja Maksimović u 70. minutu oduzevši loptu protivničkom igraču na 25 metara od gola, izlazi 1 na 1 sa Kapetinom i sigurnim udarcem trese mrežu ekipe iz Donjih Zagona za 4:2.  Samo minut kasnije gosti ostaju sa deset igrača, jer je sudija Matović Obrenoviću pokazao put u svlačionicu zbog nesportskog ponašanja, pa se Sloboda do kraja više bazirala na to da spriječi teži poraz, iako je pokušavala iz nekih kontri. Nervoza je pet minuta prije kraja gostima donijela još jedan crveni karton, a teren je morao napustiti i Vićanović. Domaća ekipa nije uspjela iskoristiti svoju brojčanu prednost i povećati rezultat, ali su i četiri pogotka bila bviše nego dovoljna za prvi trijumf u ovoj sezoni.

Prva tri boda Trnovicu su podigla za mjesto više na tabeli

„Ovo je prva utakmica u kojoj smo zaigrali igru po kojoj smo prepoznatljivi i konačno i upisali tri boda.  Za razliku od prvih nekoliko kola, u kojima smo u svakoj utakmici bili oslabljeni, na teren smo izašli u najjačem sastavu, s imperativom pobjede, dali sve od sebe i rezultat nije izostao. Ova pobjeda nam mnogo znači na psihološkom planu i vjerujem da ćemo naredni susret dočekati staloženiji i motivisaniji“, kazao je Desimir Maksimović, napadač Trnovice.

Slobodu je drugi poraz koštao pada na petu poziciju.

"Otišli smo u Trnovicu bez dva igrača koja nam puno znače na terenu,  Todorovića i Lekića, ali to nije nikakvo opravdanje za cijelu ekipu koja je podbacila u ovoj utakmici i nije igrala na nivou na kom može i koji igrački posjeduje. Da sve bude još  gore, naša dva igrača, Obrenović i Vićanović, su dobila direktne crvene kartone,  što je domaćinu samo olakšalo da utakmicu lagano privede kraju, a nama stvori problem oko igračkog kadra,  jer na ova dva fudbalera nećemo moći računati naredna 2-3 kola. Očigledno da smo posljednja dva kola u krizi i moraćemo svim silama da se konsolidujemo. Trnovici sve pohvale na domaćinstvu i sasvim čistoj i zasluženoj pobjedi, a  mi se okrećemo narednoj utakmici gdje dočekujemo Mladost iz  Bogutovog Sela, u kojoj nam je pobjeda imperativ  jer  poslije toga imamo dva vezana, teška gostovanja, Bratstvu i Vlasenici, ekipama koje žele u viši rang“, kazao je prvi čovjek Slobode Slaviša Marković.

Podbacili u Trnovici: FK Sloboda (Donji Zagoni)

Trnovica – Sloboda 4:2 (2:1)

Stadion u Trnovici

Gledalaca: 60

Sudija: Dragan Matović (Bijeljina)

Strijelci: 1:0 D.Mićić u 5, 1:1 Rakita u 28, 2:1 D.Mićić u 36, 2:2 Rakita u 51, 3:2 Radić u 59, 4:2 Maksimović u 70.

Žuti kartoni: S.Simić, Marković (Trnovica), Vićanović (Sloboda)

Crveni kartoni: Danijel Obrenović (Sloboda) u 71, Aleksandar Vićanović (Sloboda) u 86.

Trnovica: O.Savić, Perić, Marković, N.Mćić (od 70. V.Mićić), Maksimović, S.Simić, Vuksić, L.Mićić (od 58. Savić), D.Mićić (od 80. V.Mićić), Aćimović, Radić

Trener: Vladan Mićić

Sloboda: Kapetina, Rosuljaš, Malivojević, Mihajlović (od 61. Obrenović), Mašanović, marić (od 46. Petrović), Vićanović, Rakita, Antunović, Todorović, Kalajdžić

Trener: Zoran Stankić

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925
Tabanci 3 : 0 BSK Ledinci