Osam golova Strijelca u mreži domaćina

U okviru 5. kola Prve lige opštinskog fudbalskog saveza Brčko Distrikta fudbaleri Strijelca iz Tutnjevca, inače lideri na tabeli, gostovali su poslednjeplasiranoj ekipi Sava 04 iz Brezovog Polja Sela i ostvarili veoma ubjedljivu pobjedu rezultatom 0-8. Nakon kratkotrajnog ispitivanja snaga Dalibor Jovanović dovodi goste u vođstvo u 10. minutu meča. Samo tri minuta kasnije Radenko Blagojević pogađa mrežu domaćih za 0-2.

Uslijedio je period u kome gosti apsolutno preuzimaju kontrolu meča i propuštaju još nekoliko dobrih prilika da bi u finišu prvog poluvremena postigli još dva pogotka, prije odlaska na odmor. Prvo je u 42. minutu Panto Šeslić pogodio za 0-3 a samo dva minuta kasnije na 0-4 je povisio Jovan Radić. Nakon par izmjena koje je izvršio trener Ilija Dragić Strijelac je nastavio u istom ritmu i u drugom poluvremenu pa je svoj drugi a ukupno peti gol na meču za goste postigao Panto Šeslić u 56. minutu. Samo sedam minuta kasnije u listu strijelaca se upisuje i mladi Nemanja Golubović za 0-6 .

Do kraja utakmice mrežu domaćina su pogodili još i iskusni Spasoje Lazarević u 73. minutu a tačku na visoku pobjedu gostiju stavio Nikola Dragić u 88. minutu meča za konačnih 0-8. Bila je ovo jedna korektna i fer utakmica nakon koje se Strijelac učvrstio i odvojio na prvom mjestu tabele sa 12 maksimlnih bodova, dva više od drugoplasirane ekipe Slobode iz Mrtvice. U sledećem kolu Strijelac i Sloboda na stadionu u Tutnjevcu će odigrati derbi meč prvog dijela prvenstva a meč se igra u nedelju 13.oktobra sa početkom u 11 časova.