Tango konačno upisao pobjedu

MNK SLoga GV-U/Flash

Futsaleri Tanga konačno su ostvarili pobjedu u Premijer ligi BiH u futsalu. Oni su danas na svom terenu bili bolji od KMF Beli Anđeo sa 5:3.

Odigrao je Tango jako kvalitetno prvo poluvrijeme. Gosti, koji su stigli oslabljeni za nekoliko jako bitnih igrača, su otvorili utakmicu sa dva opasna šuta, pogođenim okvirom gola, a u jednom napadu je odlično intervenisao Bahrudin Omerbegović, kojem je ovo prva utakmica ove sezone u dresu Tanga.

Nakon toga, konce igre u potpunosti preuzima Tango i konstantno prijeti ka golu gostiju, no Aleksandar Krsmanović je imao svoj dan i on je najzaslužniji što domaći nisu uspjeli da tresu mrežu gostiju iz Popovog polja. Seriju šansi otvorio je Musić koji je promašio gotovo nemoguće, sa manje od metra je pogodio prečku. Nakon toga, Ivičević šutira, Krsmanović fantastično brani, a isto je bilo i nakon pokušaja Minića i Arsenijevića. Konačno, domaći uspjevaju u posljednjoj minuti da savladaju i Krsmanovića. Dejan Debelnogić se vratio u sastav Tanga, oduzeo jednu loptu na devet metara od gola, dodao do Admira Musića, koji ovaj put pogađa za vodstvo Tanga.

I drugo poluvrijeme Tango nastavlja sa napadima, Debelnogić je u odličnoj šansi, ali se ne snalazi, a nakon toga i Šćepanović ne uspjeva da nađe put do mreže. Ipak, poslije tri minute igre uspjeva Tango da udupla prednost, a strijelac je bio Dejan Debelnogić koji je prelijepu akciju tanga završio lijepim šutem i golom.

Nakon tog gola nekako gosti preuzimaju igru, te uspjevaju da se u potpunosti vrate u susret. U 28. minutu defanziva Tanga neozbiljno shvata Slavena Erića koji dolazi do pred kazneni prostor i šalje loptu ispod Omerbegovića. Nepunu minutu kasnije već je 2:2, a ovaj put je Branislav Panić pogodio mrežu golmana Tanga. Prije ta dva gola mogli su gosti i ranije stići do pogotka, međutim odličan šut Miloša Novakovića završava ponovo na okviru gola, pogodio je prečku.

Nakon što su primili dva gola, Tango je ponovo došao do igre i krenula je nova opsada Krsmanovićevog gola, koji je danas jako dobro branio. Uspjeli su jako brzo da ponovo povedu, a ovaj put je mrežu gostiju odlično zatresao Vladan Minić, da bi minutu nakon toga Vučina Šćepanović postigao najljepši gol na meču za 4:2. Ni to nije pokolebalo goste, vratili su se golom Ademina Hadžića u 34. minutu, ali više od toga nisu mogli. Tango, konačno, završava posao u 39. minutu kada je Josip Bilić sve lijepo uradio, uposlio Dejana Debelnogića, a ovaj pogađa za konačnih 5:3.

KMF TANGO – KMF BELI ANĐEO  5:3 (1:0)
Dvorana OŠ ''Aleksa Šantić'', Vojkovići
Gledalaca: 50
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Goran Ilić (Doboj)
Strijelci: 1:0 Musić 20, 2:0 Debelnogić 23, 2:1 Erić 28, 2:2 Panić 29, 3:2 Minić 30, 4:2 Šćepanović 31, 4:3 Hadžić 34, 5:3 Debelogić 39
Žuti kartoni: Šćepanović (Tango), Erić (Beli Anđeo)

Tango: Omerbegović, Minić, Debelnogić, Musić, Šćepanović, Ćesović, Lolo, Ivičević, Bjelica, Kožul, J. Bilić, Lalović, M. Bilić, Arsenijević

Beli Anđeo: Krsmanović, Hadžić, Erić, Dupor, Novaković, Miljanović, Odžaklić, Panić, Simić

Zrinjski 2 : 2 Tango
Beli anđeo 3 : 4 Seljak
Salines 6 : 3 Sloga
Centar 3 : 4 Brotnjo
Mostar SG 5 : 2 Kaskada