Mladost protestom počela utakmicu (video)

Da od inata ništa jače nema dokazala je i Mladost iz Bogutovog Sela koja, uprkos prošlonedjeljnom porazu u Batkoviću, nije klonula duhom, nego je, odlučna da dokaže svoj kvalitet, u 13. kolu regionalnog Istoka, izašla na teren i sa stadiona „Pero Mićanović“ roćevićko Jedinstvo ispratila sa pet pogodaka u mreži.

Na teren s dokazima: FK Mladost, Bogutovo Selo

Od prvog sudijskog zvižduka Mladost je preuzela terensku inicijativu i već u 6. minutu povela sa 1:0. Mrežu Jedinstva prvi je zatresao Stanojević, na asistenciju Bojića. Igrao se 19. minut kada je na centaršut Bojića najbolje reagovao Milovanović i pogodio za 2:0, rezultat s kojim se završio prvi dio meča.

Samo deset minuta nakon povratka s odmora, Mladost povećava prednost na 3:0. Za pogodak je još jednom bio zaslužan tandem Bojić, koji centrira, i Milovanović, koji glavom šalje loptu u Lakićevu mrežu. Iako su potpuno dominirali terenom, na naredni pogodak domaćih čekalo se do 81. minuta kada se Ljubiša Stevanović, nakon udarca iz ugla, najbolje snalazi u šesnaestercu i jednu odbijenu loptu precizno smješta u protivničku mrežu. Konačan rezultat meča postavlja isti igrač u 90. minutu, a drugi put se upisao u strijelce na asistenciju mladog Vićića.

GOLOVI MLADOST - JEDINSTVO 5-0

Posted by Fudbalski Klub Mladost on Sunday, November 3, 2019

Mladost je svoj protest zbog navodnog švercovanja igrača ekipe BSK Ledinci u prethodnom kolu, na šta su uputili žalbu FS RS i na čije se rješavanje još čeka, iskazala na neobičan način. Prije početka utakmice, prvotimci Mladosti su na teren izašli noseći u rukama fotografije kojima dokazuju osnovanost svoje žalbe.

„Nakon prošlonedjeljnjeg poraza u Batkoviću i u iščekivanju odluke po Žalbi naše ekipe na nastup igrača BSK-a, naši momci su ponovo zablistali i sa ubjedljivih 5:0 savladali ekipu Jedinstva. Nepravda nije uspjela da nas slomi, naprotiv, još smo odlučniji da se izborimo za mjesto koje nam pripada na tabeli, a to je sigurno u njenom gornjem dijelu. Nadamo se da ćemo uskoro imati neke informacije o našem slučaju i da će ovaj naš postupak pomoći da se sa naših terena projeraju slična nesportska depšavanja", kazao je Mladen Pajić, predsjednik kluba iz Bogutovog Sela.

FK Mladost (Bogutovo Selo) – FK Jedinstvo (Roćević) 5:0 (2:0)

Stadion: Pero Mićanović

Gledalaca: 70

Sudija: Radenko Jović (Bijeljina)
Strijelci: 1:0Stanojević u 6, 2.0 Milovanović u 19, 3:0 Milovanović u 56, 4:0 Lj. Stevanović u 81, 5:0 Lj. Stevanović u 90.

Žuti kartoni: Gajić, Vidaković (Mladost), Ilić, Tomić (Jedinstvo)

Crveni karton: Petar Tomić (Jedinstvo) u 52.

FK Mladost (Bogutovo Selo): Vuković, Simić (od 32. Vidaković), Milovanović, Lazarević, Gajić, Simikić (od 67. Petrović), Stanojević, Jugović, Vićić, Bojić, Nešković (od 51. Lj. Stevanović)

Trener: Velibor Vujić

FK Jedinstvo (Roćević): Lakić, D. Stevanović (od 71. N.Stevanović), A. Jasikovac, Ristić, Stojanović (od 80. Lukić), V.Jasikovac (od 46. Pisić), Tomić, Ilić, Radovanović, O. Stevanović, Nikolić

Trener: Aleksandar Pisić

Igrač utakmice: Drago Bojić (Mladost)

Vlasenica 3 : 1 Rudar 1925