Partizan sigurno preko Čelopeka

Partizan se sa gostovanja u Čelopeku vratio sa kompletnim plijenom. Trijumf nad domaćom ekipom, rezultatom 1:3, donio je ekipi iz Donje Trnove prva tri boda u ovoj sezoni.

Upisali bodove u gostima: FK Partizan, Donja Trnova

Izabranici Gorana Ljubojevića su od samog starta pokazali da su u Čelopek došli po bodove. Preuzeli su terensku inicijativu, imali su posjed lopte, dobro organizovane akcije koje su pretežno isle preko maestralnog Markovića, ali lopta nije htjela u mrežu sve do 25. minuta kada Cvjetinović postiže svoj prvi pogodak na ovom meču. Redaju se šanse, ali Mitrović i Gligorević nisu uspijevali da ugroze gol domaćina. U samom finišu prvog dijela, Mitrović dobija loptu od kapitena Sekanića, izbacuje protivničkog štopera, i lijevom nogom postiže pogodak za 0:2.

Na početku drugog dijela, domaća ekipa pokušava da se donekle suprostavi raspoloženim gostima i da smanji njihovu prednsot. To im i uspijeva u 57. minutu kada Džilić šutom sa dvadesetak metara pogađa stativu, na loptu nalijeće rezervista O. Jovanović i sigurnim udarcem je šalje u mrežu. Nada Čelopečana da bi mogli preokrenuti rezultat trajala je samo tri minuta, kada se Cvjetinović još jednom upisuje u strijelce, naletjevši na loptu koju je ubacio jedan od domaćih igrača. Preostalih pola sata obilježili su prodori i centaršutevi Gligorevića i Markovića, ali ništa što bi ozbiljnije ugrozilo golmana domaćih.

U timu iz Donje Trnove kažu da su do bodova došli sasvim zasluženo.

“Svi znamo koliko je teško upisati pobjedu u gostima, posebno u prvom kolu, tako da ova tri boda, osim što su prva u ovoj sezoni, i sa tog aspekta  za nas imaju ogroman značaj. Čelopek nema lošu ekipu, ali mislim da je naša jača želja za pobjedom ipak bila presudna. Tokom meča, 80 posto vremena lopta je bila u našem posjedu i sigurno je da je rezultat mogao biti i ubjedljiviji, ali ipak je najvažnije da je bio u našu korist. Imali smo dobre akcije, ali smo zatajili u završnici, i preostaje nam sedam dana da poradimo na otklanjanju tih sitnih nedostataka i, nadam se, već u narednu nedjelju upišeno nove bodove. Našem protivniku želimo da mu sezona bude uspješnija od početka, a mi idemo u pohod ka gornejm dijelu tabele”, siguran je Vlado Marković, jedan od najboljih igrača Partizana.

FK Čelopek – FK Partizan (Donja Trnova) 1:3 (0:2)

Stadion u Čelopeku

Sudije: Danijel Perić, Bojan Makarić I Ognjen Janković (svi iz Bijeljine)

Delegat/posmatrač suđenja: Vaso Mišić (Milići)

Strijelci: 0:1 Cvjetinović u 25, 0:2 Mitrović u 43, 1:2 O.Jovanović u 57, 1:3 Cvjetinović u 60.

Žuti kartoni: Savić, Astarević, Milošević, Erić (Čelopek), Gligorević (Partizan)

FK Čelopek: Stevanović, Mitrović (od 46. O.Jovanović), Džilić, Stojkić, Krajišnik, Lazarević (od 46. Milošević) , I.Jovanović (od 70. Hajduković), Požarac, Ikonić (od 59. Erić), Savić, Astarević

FK Partizan: Živanović, Cvjetinović, Lakić, Marković, M.Mihajlović (od 62. Todorović) Tomić, A.Mitrović (od 81. V.Mitrović), Sekanić, D.Mihajlović, Rikić, Gligorević

Trener: Goran Ljubojević

Igrač utakmice: Vlado Marković

Tabanci 1 : 2 Zadrugar
OFK Trnovica 4 : 0 OFK Šekovići
Mladost 3 : 1 Čelopek